Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW-nél a Compact-ok is...

BMW-nél a Compact-ok is hátsókerék hajtásúak? Mennyire érdemes egy ilyet venni?

Figyelt kérdés

Le akarom cserélni a kocsimat, és egy kicsit sportosabb autót szeretnék, amit a hétköznapokban is jól lehet használni.

Nagyon tetszenek a BMW-k, és nem tagadom, szeretném kipróbálni, milyen a hátsókerékhajtás egy kocsiban. Mivel az esetek 95%-ában egyedül autózom, ezért úgy érzem, méretre bőven elég lenne nekem a Compact változat is. Nézegettem az 1-es BMW-ket is, de azok kicsit még drágák nekem vételárra.


Mi a véleményetek ezekről a kocsikról? E36 vagy inkább E46 Compact-ot érdemesebb venni? Melyik a jobb konstrukció?



2014. aug. 20. 19:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Azt el kell fogadni hogy hóban körbeautózzák az elsőkerekesek"


Fordítva nem? Egy hátsókerekes fog körbeautózni egy elsőkerekest (Drift)! :)

2014. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az E46-os hátulja se ronda szerintem. [link]
2014. aug. 21. 14:43
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jók a compactok, én is agyalok rajta, hogy kéne egy a sedan mellé. Az E30 futómű miatt elvileg játékosabb a fara. A sima 16i-t kerülném, a későbbi 1.9-est még esetleg megfontolnám, de inkább egy 18ti 140 LE-vel. A 23i pedig állat lehet, és ha nem állandóan városban használod, nem is eszi le a gatyád.
2014. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem pont városban lenne használva, inkább városközi utakon, 20-30 km-es szakaszokon, és persze néha mennék túrázni, pár száz km-es távokra.
2014. aug. 21. 18:33
 15/17 A kérdező kommentje:
Az e30 futómű alatt mit értesz? A régebbi konstrukció futóműve van egy az egyben alattuk?
2014. aug. 21. 18:35
 16/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy minimális különbség van, de igen, az E30-éval egyező felépítésű a futóműve. A compactot és a Z3-at kivéve már többlengőkaros a futómű, de ezekben még a régi háromszög lengőkaros megoldás van. Ez nem olyan nagy baj, kevésbé sérülékeny, olcsóbban karbantartható. Hátrány talán, hogy úgy tudom nehezebb bele sperrdiffit szerezni.
2014. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

8 kilóért szerintem maradj az e36-nál, abból viszont jó compactot tudsz venni ennyiért. A 316i-nek az 1.9-es változata is jó, 105 lóerő de egy nyomatékos lelkes motor szerintem, és hát nem egy kihegyezett valami, meg nem a tipikus keresztbe kasul örültködőkhöz passzol. De ha kevés, akkor ott a 318 Ti, amiben a motor ugye ugyanaz mint a sedanban, kupéban a 318IS, 1.8-as és 140 lóerő körül van, egy igazi kis pörgős sportos valami. Szerintem maga a kocsi kifejezetten pofás egy valami, egyátalán nem mondanám csúnyának.


A hátsó futőmű tényleg az e30-asé, de az első az elvileg nem, ez amúgy nem sokat számít.

2014. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!