Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék olyan rádióállom...

Hogyan tudnék olyan rádióállomást sugározni, amivel beszélni tudnák a barátaimmal a városban kocsikázás közben. Lehetséges? (kis város)

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 02:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan 4 km-re szeretnék sugározni
2014. aug. 19. 02:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon bejegyeztetlenül tilos az ilyesmi az fm transmittert ezért nem lehet kapni, amúgy adovevő vagy gsm skype google voice vagy amit akarsz:/
2014. aug. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
CB rádiónak hívják a technikát.
2014. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyen rádióval tudsz beszélni, nem engedélyköteles az fm-es CB. Kb. 4-5km-t tud maximum, de ezt erősen befolyásolják az épületek.

[link]

2014. aug. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
CB rádió, városban is működik olyan 10 km-s körzetben, ha jó antennád van, persze csak néhány wattos lehet a cucc, meg van szabályozva. Például Romániában nagyon el van terjedve, igy a sofőrök tudják egymást tájékoztatni, ha radar van, dugó van, baleset van stb.
2014. aug. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A CEPT engedélyes FM CB rádió csak pénzkidobás, még normális antennával is gyengusz.


Egy normális oldschool President Grant USB-n 35 Watt kimenővel és egy tisztességes antennával, az már valami. Viszont ez engedélyköteles meg drága ( maga a rádió használtan is 40-50 000).


A CB-t itthon is nyomatják a sofőrök, annak ellenére, hogy hivatalosan nem lehetne a régi készülékeket használni.

2014. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 walk w1th mee ***** válasza:
cb rádió,ahogy az előttem iró mondta itt nálunk nagyon elterjedt cucc a kamionosoknál,és igy elkerülhetik hogy a radarozó rendőrök lelőjék őket:D
2014. aug. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Én szlovákiában élek,de szerintem itt sincsen engedélyezve ezek használata,és nem is szerettem volna túlkomplikálni az egészet,valami egyszerű és olcsó megoldást szeretnék....

Erről mi a véleményetek? : [link]

2014. aug. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!