Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell beállítani a...

Hogyan kell beállítani a vezérlést?

Figyelt kérdés
Pár napja szétment a vízpumpám és egyúttal akkor már vezérlés csere is,az autó egy 89-es mazda 626 2.0 sima szívódízel,szervízkönyvet nem találtam hozzá.Az agadogolót is jelre kell rakni vagy annak mindegy?kicseréltem a pumpát de ezzel a vezérléssel bajban vagyok,mit kell néznem hogy jól álljon a főtengely és a hengerfej is?
2014. aug. 15. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy gyárilag vannak-e rajta jelölések, de ha nincsenek, akkor össze kellett volna jelölnöd a vezérműtárcsát a blokkal és ugyanígy a főtengely görgőt is, hogy tudjad ezekről hogy álltak, mielőtt szétszedted. Az új szíjon is kell, hogy legyen jelölés. Mi úgy tanultuk, hogy az adagolót szállítás kezdetre kell állítani ilyenkor.


Itt van pár szemléletes videó, nem Mazda, de hátha segít:

https://www.youtube.com/watch?v=VAuqOAp72m0

https://www.youtube.com/watch?v=713Txm89Mmg


Máskor ne állj neki úgy, hogy nem vagy biztos a dolgodban, mert a kocsid bánhatja.

2014. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem mozdítottam el csak annyit,hogy a főtengely fordult kb fél centit,de mivel a szíj teljesen laza mert szétment a vízpumpa csapágya így lehet hogy a vezérlés nem is mozdult míg a főtengely igen.
2014. aug. 15. 15:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Kell lennie jeleknek mindenhol.
2014. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van mind a két tárcsán jel,viszont a szíjon egy darab jel nincs.Arra gondoltam hogy a régi szíjról átmérem az újra a jelöléseket és úgy rakom fel,viszont az adagoló tárcsáján semmi jelölés nincs.
2014. aug. 15. 16:25
 5/15 anonim ***** válasza:
A szíjon nem kell jel. A Vivid szerint, a vez. tengely jele, a házon léfő fölső fül bal szélével kell egy irányban állnia, az adagolóé jobbra a házon lévő kis bemélyedéssel, a főtengely pedig fölül 12 óra irányától egy kicsit balra lévő jellel kell egyeznie. Az irányokat szemből kell nézni.
2014. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És melyik jelnek kell passzolnia? ami a szélén van gyárilag bevágás a tárcsán? mert van rajta utólag jelölés festékkel is nem tudom melyik a jó....
2014. aug. 15. 19:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a gyári bevágásokat, jelöléseket kell nézni mindig. Ha ennyire bizonytalan vagy a dologban, nem ártana egy szakemberre bízni! Ha mégis te akarod csinálni, akkor az adagoló szíjtárcsáján kell lennie egy furatnak, amibe egy megfelelő méretű rögzítőcsapot dugva fixen a jelen illetve a helyén tartja. Rögzítőcsapnak akár egy fúrószár is megfelelhet. Ha felraktad a szíjat és megfeszítetted 2x körbe kell tekerni a főtengelyt és utána ellenőrizni a jeleket meg a szíj feszességét. A feszesség akkor jó, ha a vez. tengely és az adagoló közötti szakaszon a szíjat 10 kilóval terhelve, nem több a belógása 7,5-8,5 mm-nél.
2014. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt egy rajz:


[link]

2014. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom így már boldogulni fogok vele,köszönöm a segítséget.Egyenlőre a régi vízpumpát próbáltam kiszedni de sehogy sem sikerült,vegyem le a tárcsákat és a fém burkolatot is?jobbat nem tudok minden más megoldás több munkával járna.a nagy alsó ékszíjtárcsát is le kellene varázsolnom csak eléggé be vannak rohadva az imbuszok...
2014. aug. 15. 21:18
 10/15 anonim ***** válasza:

Itt van a teljes leírás:


[link]


[link]

2014. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!