Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Turbo menet közben leáll?

Lord Keri kérdése:

A Turbo menet közben leáll?

Figyelt kérdés

Adott egy 2.0PDTDI motoros autó, aminél időnként menet közben "letilt" a turbo, azaz vész üzemmódba kapcsol az autó és gázpedál lenyomására nem gyorsul többet, egészen addig, amíg újra nem indítom.


Ez pár nap alatt eddig csak kétszer fordult elő, nagyobb gyorsításnál.

Sajnos a szerelőm most nyaral, így nem tudom egy ideig megnézetni vele.


Az autó napi használatban van, az a kérdésem, hogy ha egy ideig nincs kezelve az ilyen jellegű probléma, akkor ez vezethet komolyabb meghibásodáshoz. Vagy pont, hogy az elektronika akkor tilt le, amikor baj lehetne?


Elsősorban olyanok válaszát várnám akik tudnak válaszolni a fenti kérdésre.



2014. aug. 13. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy a turbónyomás szabályzásával van gond, vagy pedig leragadt a geometria.
2014. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a turbó tilt le, mert elmegy az ereje?

Nekem is ezt csinálta, de csak 2000 ford/perc után állt le a motor, az alatt lehetett menni vele. Hibakód nem volt, másnap megjavult, de egy hét múlva megint kezdte.

A lényeg, hogy rail szenzort kellett cserélni!


No persze ez egy HDi motor volt, de lehet, hogy nálad is csak egy szenzor okozza a hibát.

2014. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább elektronika lesz.
2014. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló hibát okozott egyszer gázolaj szűrő bár lehet hülyeség, de azt csinálta hogy nyomatd a gázt thol gyorsult hol nem, volt hogy teljesen elment a turbónyomás akkor alig vánszorgott a kb. 70 lóerős szívóüzemmódban :D aztán volt hogy visszajött akkor megint húzott rendesen. gázolajszűrő csere után megszűnt a dolog, nem valószinű hogy ez de azért nem zárnám ki
2014. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igaz nem ma lett ez a kérdés felrakva de ez a probléma ma is gyakori nekem ugyanez volt a problémám 1.9 tdi b5 passat afn motorkod ... nekem ez a gond megoldódott leakartam vetettni a turbót hogy ki tisztitssam azt mondták a szervizben elöbb megnézik nem-e más okozza és a Map szenzort hozta a gép ezt kicserélték kitisztitották a légtömegmérőt kitörölték a hiba kódot és azóta nem tilt le a turbó és pörög is az auto ahogya kell... nem biztos hogy másnak is ez megoldthatja de remélem tudtam segitenni ezzel a hozzászolással !
2017. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!