Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus? Mindenképp dízelbe...

Ford Focus? Mindenképp dízelben gondolkozom de nézegettem Opel Astrákat is.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Szívesen meghallgatnám tulajdonosok véleményét.



2014. aug. 13. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Opel.Az az audis meg nem azért halt meg mert manuális váltója volt,hanem mert hülye volt és nem szállt ki az autóból.Ennyi erővel autóba sem szabad ülni,mert egy vasúti átjáróban bármi elromolhat,még egy zsír új autón is...
2014. aug. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Pont ilyen Opelem van nekem is. Ez az enyém:

[link]

[link]


Én heti kétszer autózom le vele a Budapes-Pécs távot pályán.

A motorja nagyon erős, nagyon nyomatékos, jó vezetni. Ha odalépsz neki, nagyon megindul. A 6 fokozatú váltóval pedig elég takarékos is.

Japán fejlesztésű a motor, szerintem megbízható is. Nekem 212.000km alatt eddig egy főtengely jeladót kellett cserélni és egyszer a rázkódástól kidörzsölődött az egyik hűtővíz cső. Kb ennyi motorikus meghibásodásom volt.

Egyébként van egy-két típushibája az autónak (mint bármely más márkának pl a Fordnak is), de egyik sem komoly és költségesen javítható hiba. (Erről bővebben itt olvashatsz, kérdezhetsz: [link]


Az Opel Sajót ismerem. Autót még nem vásároltam tőlük, de a szerviz, alkatrész eladás terén nekem elég korrekt cégnek tűnik. És ezt a véleményt hallottam már mástól is.


Arról amit kinéztél: A bal hátsó lámpával szerintem nincs semmi baj. A lámpa körül gyárilag van egy fekete keret. Ez gyári új állapotában is ilyen és ez a keret látszik a képen, nem hézag! Gondolom aki ezt írta, nem volt még ilyen autója, így nem tudhatta és tévesen hézagnak vélte.

Az első lökhárítót én pedig nem látom annyira elütő színűknek. Sőt, inkább azt mondanám, hogy a jobb első sárvédő ív tűnik világosabbnak. Amit simán okozhat a megvilágítás is. Az enyém is ilyen, ez a "csillag ezüst" fantázianevű festés elég becsapós tud lenni.

Szerintem nézd meg élőben is és ha tényleg más színű, esetleg a rétegvastagság gyanús, akkor hagyjad!

Egyébként ha nem nagyon sürgős én még nézelődnék. Ez a példány azért nem túl jó felszereltségű, igaz hogy nem is a legfapadosabb. Olyan átlagosnak mondanám. De talán idővel jobbat is ki lehet fogni ennél. Bár még egyszer mondom, én ezen sem látok olyan nagyon nagy kivetni valót.


Ford: Annak idején én is e két típus között dilemmáztam. Megnéztem sokat ebből is, abból is. Végül az Opel mellett döntöttem, csupán azért mert ez jobban tetszett. És utólag sem bántam meg a döntésemet.

Egyébként a Forddal sem jársz feltétlenül rosszul. Ár-érték arányban, műszaki tartalomban nagyjából ugyan az a két autó.

2014. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nézegettem még egy kicsit ezt az Opelt. Végül is a felszereltséges nem olyan rossz. Jó pont a legalább GID kijelző, a multikormány és az oldallégzsák. Érdekes, hogy manuális klímát ír a leírásban, de én ezt digitálisnak nézem, vagy legalábbis automatának. Bár igaz hogy nehéz kivenni, nem a legélesebbek a képek...
2014. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. aug. 18. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!