Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsókerék hajtás mennyire gond?

Hátsókerék hajtás mennyire gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Újonnan vett autom (a4) idén lett 10 éves, ezért szeretném lecserélni. Amit kinéztem az egy kombi 318d , az f30 szériából. Ha megrendelném biztos lenne november de még lehet december is mire megjön. Soha nem vezettem még hátsókerék meghajtásos autót. Nem lesz vele probléma, hogy télen jön meg és egyből a csúszós,havas utakon kezdek vezetni egy ilyen autóval tapasztalat nélkül? Vagy esetleg toljam át a vásárlást úgy, hogy tavaszra jöjjön meg a kocsi? Mit gondoltok?
2014. aug. 2. 17:26
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy ezt is szeretném 10 évig megtartani, szóval jó lenne ha nem törném össze a tapasztalatlanságom miatt. Mennyire vezethető?
2014. aug. 2. 17:27
 2/20 anonim ***** válasza:

Én inkább áldásnak mondanám a hátsókerék hajtást.

Viccet félretéve egész kezelhető volt nekem is elsőre, bár télen csak óvatosan.

2014. aug. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hétköznapokban nagy különbség nincs, max annyi hogy ha lámpánál odalépsz akkor nem elöl hanem hátul fog csikorogni a kerék. Nagy esőben, télen meg ha normális tempóval mész akkor nem lehet nagy baj, kisebb csúszásokat az elektronika kijavít, nagyobb csúszásnál meg tök mindegy hogy első vagy hátsókerekes.
2014. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kinőttem már a lámpakaparós indulásokból. Nekem arra kell hogy kényelmesen eljussak A-ból B-be. Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 2. 18:03
 5/20 szántóvető ***** válasza:
ha biztosra akarsz menni akkor várjál.abból baj nem lehet.aztán jövő télig megszokod az új kocsit és úgy jobb lesz nekimenni télnek.
2014. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz semmi baj még télen sem, ha takarítva van az út.
2014. aug. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=8W13M_hDCZs


https://www.youtube.com/watch?v=mMnR5vbIyNw



ezért ezek a helyzetek egy nyári gumis mindenféle segítő elektronika nélküli F astárnak nem gond ;)


viszont 2-3 nap van ilyen egy évben Magyarországon.

2014. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=yFUlnhdNINM


kléber téli gumis focusom ez nem akadály.

2014. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ezt a 2 videót azért érzem totális non szensznek, mert:


- Amikor helyben pörög a kerék és el sem tud indulni az istenadta akkor teljesen mindegy, hogy első vagy hátsó kerékről beszélünk, hiszen a hajtás meg sem valósul a helyben forgó kerék miatt

- A 2. videóban tolat az M5, ergo pont úgy viselkedik, mint egy első kerék meghajtású autó


Itt inkább valami nagyon lefagyott útról és nyári, esetleg valami tükör radiál versenygumiról beszélhettünk.


Már csak azért is, mert nekünk az elmúlt 6 évben nem sikerült elakadni hóban sem az 530-al, pedig sikerült felmenni az alpokba és a kárpátokba is síelni vele.

2014. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha nem a tükörjégen kezdesz el vele ökörködni, semmi baj nem lehet. Esetleg az elején az átlagosnál is óvatosabban közlekedj vele amíg ki nem tapasztalod pontosan a technika határait.

Gondolom egy mai 318d-ben is van már ABS, ESP, ASR, stb, szóval olyan nagy meglepetés nem érhet...

2014. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!