Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a vezetés, mit...

Nem megy a vezetés, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok most keseredve és tapasztalatokat szeretnék, olyan emberektől akik már végigcsinálták ezt. Most tartok a 20.óránál forgalomban és néha jól megy de néha olyan hülyeségeket csinálok, van hogy nem sikerül sávba tartani az autót, néha hirtelen fékezek nem veszem észre rögtön a dolgokat és nem reagálok időben úgy ahogy kellene. Lehet hogy nem fog soha menni a vezetés, vélek attól is hogy megbukok:S 10órám van még, ennyi idő alatt tudok fejlődni?

2014. júl. 29. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbuksz és akkor mi van? Befizeted a következőt és két hét múlva mehetsz is. Ettől kell félni? Biztosan? Inkább attól félj, hogy idő előtt megkapod a jogosítványt és szörnyű balesetet okozol.


Figyelmesen kell vezetni. Nem történhet meg, hogy kicsúszol a sávodból, ha kicsit is figyeled az utat.


Nyugodtan kell vezetni. Aki ideges, az veszélyes. Soha nem szabad elfelejteni, hogy egy tonnányi vasat terelgetsz az úton. Ennek megfelelő hozzáállás kell minden pillanatban.


Amíg nem megy, vezessél lassabban. Vizsgán is lehet nyugodtan lassan vezetni (csak nem indokolatlanul lassan). Ez időt hagy neked, hogy felismerd a forgalmi helyzetet és felkészülj rá. Az az egy-két hibapont meg amit kapsz érte nem lesz elég a bukáshoz.

2014. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
48%
az nagy baj ha nem sikerül a sávodban megmaradni 20 óra után.a többi hibádról ne is beszéljünk.ne a bukástól félj hanem a tömegkaramboltól.hány éves vagy?talán várni kéne 5 évet és újra megpróbálni.
2014. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Oktatót kellett váltsak. Másodikra mentem át a vizsgán is. A friss jogsimmal 1 hét után totál károsra vágtam a ladámat rá két hónapra fejre állítottam a trabantomat és ezt a trabantos dolgot fél év múlva megint megismételtem. Azt gondoltam tudok vezetni, hát nem tudtam.

Azóta közel 1 millió km van a hátam mögött, balesetmentesen, jártam párszor versenypályán is ott se törtem kocsit.

Szóval csak annyi, ha én megtudtam tanulni nagyon jól vezetni, akkor neked is sikerülni fog.

Egy a lényeg ha meghúznak, azonnal menj tovább. Nyugi, sikerülni fog és meglesz az a jogsi, csak kitartás, nyugalom, udvariasság és figyelem :)

Sok sikert..!

2014. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A történet eleje lemaradt :)


Most még nagyon kevés a rutinod, teljesen érthető a bizonytalanságod mert még az autó kezelése is nehéz ennyi óra után. Gyakorlással és idővel egyre jobb vagy. Én pl az első tíz órában kétszer zúztam le a tanuló kocsit, eleje, hátulja. Gondolhatod mekkora volt az öröm az oktatóm részéről.

2014. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jól jegyezd meg, a vizsgán vizsgázni kell, nem vezetni...


engem azért buktatott meg a mocsok a forgalmi vizsgán, mert nem a stop vonalnál álltam meg egy kereszteződésnél, hanem rögtön a kereszteződés előtt...

de mondom:

1. a vonal vagy 5 méterrel a kereszteződés előtt van

2. a vonalnál állva a világon semmit nem látok se jobbra, se balra, mert bokrok/parkoló kocsik vannak...


erre a válasz az volt, hogy ne vitatkozzak, mert ez így nem szabályos, ott meg kell állni, majd előre araszolni...


(végül aztán kiderült, hogy igazából az volt a baja, hogy nem adtam deák igazolványt... a szőke suna, aki utánam vizsgázott fizetett, vizsgán meg megpadkázta a felnit parkoláskor, de nem számít, annyi volt a vizsgabiztos reakciója, hogy "ezt majd gyakorolja még kicsit" és átengedte, utána meg rögtön vittük az autót a gumishoz, mert eresztett a kerék... kicsit se volt korrupt a fazon...)


rutinon amúgy elsőre átmentem, mert már évek óta vezettem motort/kis traktort/targoncát szóval nem nagyon tudott mibe belekötni...

2014. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom egyébként, hogy menne mert volt oylan óra hogy nem volt hibám csak épp ez az amit ti is írtatok hogy ha egyszer követek el hibát az is épp elég. Igaza van annak is aki azt írta hogy ne attól féljek hogy megbukok, jogos ez már csak egy plusz ugyanis nem túl jo az anyagi helyzetem mostanában. Egyébként ezeket a hibákat akkor követem el valóban mikor ideges vagyok mert az oktatóm elég idegbeteg néha, nem vészes de ha egyszer rámszól utána kész vége nem tudok koncentrálni. erről megpróbálok leszokni, mert tényleg csak nyugodtan lehet....remélem menni fog. köszönöm a válaszokat
2014. júl. 29. 17:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A friss jogsimmal 1 hét után totál károsra vágtam a ladámat rá két hónapra fejre állítottam a trabantomat és ezt a trabantos dolgot fél év múlva megint megismételtem"


:DD ez most komoly? Ha nem raccsingoltál, akkor ez két életveszély, ha száguldoztál aakkor is, de az még érthető ha rallyzás közben tetőre kerül...


Kérdező gyakorolj ha nem megy, van aki sosem fog jól vezetni, ez is olyan dolog, hogy vele született tehetség ki mennyire van meg az emberben, de attól mert nem vagy őstehetség, még megtanulhatsz biztonságosan normálisan terelni egy autót a forgalomban, tehát ne add fel ennyi idő után. Az én családomban is van aki nemigazán tud veezetni, lehet több mint 20 óra után még bénább volt, de megtanulta annyira, hogy magabiztosan el tud menni az autóval. Ha sikerül a jogsi, szépen lassan eleinte kis forgalomban is gyakorolhatsz, ahol nem ül melletted senki aki stresszeljen, úgyhogy hajrá! Nekem ez a kenőpénzesdi új, én nem adtam nemis kellet átmentem elsőre mindenből nemvolt vbele gondom de ha piti dolog miatt meghúztak volna miközben a dilettáns meg átmegy 10-20 ezerért tuti felnyomtam volna...

2014. júl. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"engem azért buktatott meg a mocsok a forgalmi vizsgán, mert nem a stop vonalnál álltam meg egy kereszteződésnél, hanem rögtön a kereszteződés előtt... "


Tényleg mekkora mocsok. Az, hogy ne álltál meg a STOP tábla mentén felfestett vonalnál két dolgot jelenthet:

1: Nem tudtad, hogy ott kell megállni

2: Nem vetted észre


Mindkettő súlyos hiba. Ne vitatkozzál azon, hogy miért ott van a csík felfestve, ezt szakemberek tervezték oda. Ilyen előrehozott STOP táblának pont az a lényege, hogy ott lelassítsa a forgalmat, ne a kereszteződésben (biztonságosabb így).


Ettől eltekintve, ennyiért nem buktathatott meg. Csináltál te még más hibákat is, de persze könnyebb a "mocsok" vizsgabiztosra fogni...

2014. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!