Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 301 Dízel vagy benzin,...

Peugeot 301 Dízel vagy benzin, ha hosszabb távra tervezek vele?

Figyelt kérdés

[link]

Az ebben a cikkben leírt fogyasztási adatok mennyire reálisak?


1.6D vagy 1.6 benzin érné meg jobban hosszú távon? (min. 200ezer km)


Melyiknek nagyobbak a szervízköltségei?



2014. júl. 15. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát sokmindentől függ. A dízel hosszú utakra ideális, városba meg ingázásra inkább benzinest vennék. A dízelnek alacsonyabb a fogyasztása, én inkább 4,5-ös fogyasztást mondanék a dízelnek és egy olyan 7 litert a benzinesnek, mivel a gyári adatot még akkor se lehet elérni, ha vontatod a kocsit... Fogalmam sincs hogy mérik.

A dízel a tartósabb, de ennek nagyságrendekkel nagyobb is a fenntartási és szervízköltsége, valamint nagyobb figyelmet is kell rá fordítani. Ugyanis a méregdrága adagoló, vagy kettőstömegű lendkerék-cserét -ha ne adj isten meghal-, meg ilyesmiket nem lehet húzni-halasztani, különben tönkremegy az egész motorod.

2014. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem... Szerintem ezalapján a dízel lenne a jobb, nem szoktam nyüstülni a kocsikat, finoman gyorsítok, 100km/h körül autózók, max 110. Így szerintem a dízel is bírná, és az lenne a jobban megtérülő. Szerintem...
2014. júl. 15. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez már a te döntésed, hogy megfelel-e a vezetési stílusodnak. Bár egy tesztvezetésre mindenképpen elmennék, mert azért mégis milliókat adsz ki egy tartós használati cikkre ami évekig kell hogy szolgáljon, szóval meg kell feleljen az elvárásaidnak.


OFF: Sok embernél látom hogy jó, ez az extra kéne de nem rendelem meg, meg inkább itt spórolok 30 000 Ft-ot, ilyesmi.. Ez hülyeség. Évekre veszed, meg kell benne lennie mindennek amit elvársz egy autótól. Szóval ne sajnáld rá, ha már ennyit kiadsz érte!

(Nem azt mondom hogy a legutsó mütyürt is rendeld meg bele, ami addig az egy hétig lesz érdekes, amíg meg nem szokod a kocsit, de azért az elvárt funkciók legyenek meg benne.)


Én mondjuk az ellentéted vagyok, brutálisan gyorsítok, és ahol tudom, nyomom neki. (Nem jaszkari hülyegyerek vagyok, az a korszakom már elmúlt a 20 év alatt) De nem tudok betelni a 3 literes TDI nyomatékával. Meg sokszor sietnem is kell.)


Sok szerencsét és balesetmentes kilométert az új autóhoz!:)

2014. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a méregdrága adagoló,..."

Anyám.... :D

Egy új dízelben hol van adagoló? A motorháztető alatt biztos nincs, maximum a csomagtartóban 17-20 éves kocsié. XD


Szerintem vehetsz dízelt.

2014. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Befecskendezőre gondoltam, elnézést. Remélem azért nem kövezel meg... :D
2014. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!