Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km-el szabad megvenni...

Hány km-el szabad megvenni egy használt 50-es robogót? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kinéztem pár robogót magamnak. Első robogóm lenne, így nincs nagy tapasztalatom ilyen téren.

A gond az, hogy ami normális, gyári állapotban van, az 25-30 ezer km-eket futott már. Ennyivel meg szabad venni egy 50-es 2t robogót?

Konkrétan egy Malaguti f12-esről, egy Kymco ZX 50-esről, és egy Honda Bali-ról van szó. Mindhárom tuning mentes, de rengeteg a km benne.


Ettől mennyire kell tartani? Vagy fúrással ez általában orvosolható? Vagy mit lehet velük kezdeni, hogy még pár évig használható legyen?



2014. jún. 29. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy Kymco Cobra racer, 24500 km volt benne, mikor megvettük, de még nem volt megbontva a blokkja, és szép hangja van a mai napig.

A másik egy MKS Ecobike, abban 5000 km van, de négyütemű, és 2 éves gép.

Németországból hoztuk be őket, úgy látszik odakint megbecsülik ezeket a kis gépeket.

2014. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tóth Csaba ***** válasza:
Igazibol szerintem, követni nem lehet km állást mivel ha nem mér pl . km óra ugy anyit mutat hol megált:-\ de ijen huszezer felet biztosan kihagyom ki tudja max ezek 30000 ig mennek 1/ dugo+ furása nélkül átlagban
2014. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 joco5582 ***** válasza:

Szerintem itt is igaz az állapotot veszünk nem évjáratot. Főleg nem km óra állást.

Ha nem értesz a motorokhoz, akkor érdemes elvinni egy szervízbe ahol néhány ezer forintért átvizsgálják. Ez azért is szerencsés, mert sok olyan dolog kiderülhet, amire nem is gondoltál, de igen költséges a javítás.

Példának okán, nincs töltés és egy feszültségszabályozó cserés stb..

Első motornak szerintem nem feltétlenül kell a legjobbat megvenned, mert nagy eséllyel nem lesz az igényeidhez jó.

Inkább válassz egy olyan típust, melyből nagyon sok van az utakon, tetszik és állapota is jónak mondható. Érdemes a rászánt pénz egy részét meghagyni az esetleges javítani valókra.

Máskülönben jól gondolkodsz olyan tekintetben, hogy érdeklődsz a javítás árairól. De abban nem, hogy a km állás vetíti előre a henger fúrást. Ha megvan a kiszemelt áldozat és gyengének érzed, érdemes belekalkulálni pl egy hengerfúrást az alkuba. Főleg ha van összehasonlítási alapod.


Máskülönben sok szerencsét a vásárláshoz :)

2014. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!