Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz az aksi vagy nem?

Cs kedvelok kérdése:

Rossz az aksi vagy nem?

Figyelt kérdés

a gondom ;


a kocsimban az aksit kimértem.


álló állapotban 12,40 fele van, amikor inditóm az autót akkor lemegy 8,5 re is és alig birja a bemdixet beforgatni, amikor.beindul.akkor eléri a 14.30 at.is.


másik.aksival indul.az autó, de az elözővel milehet, nem régi aksi.egyébként 45 ah.


2014. jún. 26. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

a klima nélküli 1,4 benzineshez bőven elég a 45ah-s


de ahogy már más is irta rövid távokra használod a kocsit mi? egy inditási energiát min 5 km után tölt csak vissza

vagy 15 perc járatás...

most ha fél órán belül 4-6 szor elindittod 1 kilométerre az eléggé kikésziti az aksit..bárm ég nem megy tönkre 1 év alatt, de legalább hétvégente fél napot töltsd...

2014. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

1.4, benzin

Klímás, fedélzeti computeres, elektromos ablakok vannak az autóba.


Igen, már olyan 2hónapja csak a városban használtam napi 10-15 km re, de kb 2km mentem negáltam 5perc múlva megint mentem.


Nem gyári aksi.

2014. jún. 26. 20:30
 13/16 kata kata ***** válasza:
Ha ez a 45AH-ás szulfátosodás(zárlat) miatt kileheli a lelkét,akkor tegyél bele gyári 55AH-t.
2014. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is a céges 1.4 benzin, klímás, fedélzeti computeres, elektromos ablakos kombiban még a gyári akksi van és 45Ah-s. Meg is lepődtem rajta, mert fizikailag is olyan apró az az akkumulátor.


Nekem ugyan ilyen típusú autóm van, csak 1.7 dízel és gyárilag van benne egy 1kW-os elektromos kiegészítő fűtés is.

Ebben 72Ah-s volt gyárilag. Most már a második van benne. Egy 77Ah-s Bosch Silver Plus S5-öst vettem bele.

2014. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 azt ugye tudod hogy a dizelt ne hasonlítsd a benzinhez!?!...
2014. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 15

Én tudom! Pont ez a lényeg és pont ezt akartam hangsúlyozni: Még egy komoly kiegészítő fűtéses izzításos, stb dízelhez is bőven elég a 72Ah-s akkumulátor.

De aki azt írta hogy az 1.4 benzineshez 72Ah-s kell, abban nem vagyok biztos hogy tisztában van vele.


A kérdező autójába jó lehet a 45Ah-s is. Legfeljebb 55Ah-st tennék bele. Annál nagyobb felesleges.

2014. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!