Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy savas autós aksinál...

Ha egy savas autós aksinál 12,47voltot mérek attól az még lehet rossz aksi?

Figyelt kérdés

Tavaly nem indult az autó,vettem másik aksit a probléma megoldódott.

Idén rámértem a régi aksira és 12,47voltot ad.

Lehetséges hogy a feszültsége még magas de az áramerőssége gyenge és azért nem jó?



2013. dec. 16. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól még lehet rossz, terhelés alatt mérd meg!
2013. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy érted hogy rakjam be az autóba és mikor be van indítva az autó akkor mérjek rá?
2013. dec. 16. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt az akksit első körben fel kéne tölteni teljesen.
2013. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Party válasza:
igen, egy rossz aksinál is mérhetsz annyit.. az aksi úgy megy tönkre hogy a belső ellenállása megnő és amikor terhelést kapcsolsz rá a feszültség lényegesen leesik.. ha nem indítja a kocsit akkor biztos hogy rossz
2013. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fel töltöm majd,ha cserélem az aksit akkor meg kipróbálom bírja e indítani.

Egyébként egy kis fos 45Ah 360A EN indító áramú aksi,ilyen kell gyárilag az autómba csak most vettem egy 74Ah 750A EN indító áramú aksit aztán gondoltam rá mérek erre a régire is, de így már nem adok neki sok esélyt hogy mégis csak jó még valamire.

Jó könnyű pedig 11kiló gondoltam erős havazásnál nem árt a csomagtartóba tenni ha netán elakadnék és lemerülnék,nem baj maradt még egy 55Ah aksim is ami jelenleg van az autóba.

Mennek a pontok.

2013. dec. 16. 20:59
 6/9 Party válasza:
az a 74AH-s nem fog remerülni ha vigyázol és biztos indít akkora árammal.. nehezéknek beteheted, de hogy indítani nem fogsz vele az biztos
2013. dec. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Remélem nem merül nagyon de igazából nem átlag igénybevételnek lesz kitéve azért kell a nagy kapacitás és az erős indító áram.

Két erősítő fogja szívni ami 150A biztosítékkal lesz biztosítva.

Egyik erősítőn mértek 68A áramfelvételt,a másikon nem tudom mennyi de az sem olyan kevés.

Szóval neki sem lesz egy leányálom mert igénybe lesz véve rendesen.

2013. dec. 16. 21:16
 8/9 anonim ***** válasza:

"Úgy érted hogy rakjam be az autóba és mikor be van indítva az autó akkor mérjek rá?"


Nem a generátort kell terhelni, hanem az akksit! Ha nincs kéznél egy nagyobb izzó, akkor tedd be az autóba de ne indítsd el, csak kapcsold fel a fényszórókat, várj 10 percet és úgy mérj feszültséget ha még akkor világít!

2013. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Okés

Rá raktam a töltőre,szerintem ennek vége van mert túl gyorsan megy fel a töltöttséget jelző mutató.

Indult félről,kb 40perc múlva már 3/4eden volt.

4A-es a töltő.

Ha jól tudom ez azt jelenti game over.

2013. dec. 16. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!