Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz az aksi vagy nem?

Cs kedvelok kérdése:

Rossz az aksi vagy nem?

Figyelt kérdés

a gondom ;


a kocsimban az aksit kimértem.


álló állapotban 12,40 fele van, amikor inditóm az autót akkor lemegy 8,5 re is és alig birja a bemdixet beforgatni, amikor.beindul.akkor eléri a 14.30 at.is.


másik.aksival indul.az autó, de az elözővel milehet, nem régi aksi.egyébként 45 ah.


2014. jún. 26. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A 12,4V az még nem gáz, de a 8,5 már elég kevés.

A 14,3 jó, jól tölt a generátorod.


Az hogy rossz-e nem lehet így eldönteni. Lehet hogy csak fel kéne rendesen tölteni. Ha van töltőd, tedd fel egy napra. Ha másnap is ilyen, akkor már igen, gyengélkedik.

2014. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

egy napra fel tehetem? nem mertem feltenni eddig csak 2-3 órára.

Egy napra hogy? hány óra hosszát? ha este ráteszem 8kor reggel leveszem 9-10 kor az már elég?


Gondoltam rá hogy rajtahagyom az autón a rádiót lemerítem, és bebikázom, ez hülyeség?

2014. jún. 26. 14:49
 3/16 kata kata ***** válasza:
Ha automata töltőd van akkor fent hagyhatod egész éjjel. Régi töltővel inkább ne.
2014. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja-ja. Az én töltőm is olyan, hogy akár állandóan is rajta lehetne. Hónapokig is nyugodtan rajta lehet hagyni.

Ha régi a töltőd, akkor mondjuk hagyd rajta egy fél napot (reggel rárakod, délután megnézed), vagy egy éjszakát.

2014. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ilyen töltöm van

[link]


akkor este 7 től reggel 8 ig elég?

2014. jún. 26. 15:20
 6/16 kata kata ***** válasza:
Igen ! Bőven elég.
2014. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kata kata ***** válasza:

"nem régi aksi.egyébként 45 ah."

Pontosan hány éves? Hány cm3 motor van benne és benzin vagy dizel?

2014. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
1éves, 1,4, benzin
2014. jún. 26. 15:45
 9/16 kata kata ***** válasza:
Tényleg nem olyan régi.Gondolom ritkán és rövid távokra használod az autódat.Így nem tud teljesen feltöltődni.Néha ha csökken a feszültsége tedd fel töltőre.Hosszabb lesz az élettartalma.Most ha feltöltöd akkor is mérjél egyet indítózás közben,hogy mennyire esik le a feszültsége.
2014. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezek olyan akkumulátorok hogy egy bizonyos töltöttségi szint alatt károsodnak, mindig feltöltődve kell lenniük.

Egy éjszakára felrakhatod, én olyan 12 órára szoktam felrakni. 2-3 óra az nagyon kevés neki. Töltsd fel rendesen.

amúgy szerintem kicsit kicsi a 45Ah akksi az 1.4-es benzines motorhoz. Nem gyári aksi mi?

A mi 1.4-es benzines autónkba 55Ah akkumulátor volt gyárilag, és azt olvastam hogy gyárilag mindig a legkisebb aksit szerelik bele, tehát úgy a legkisebbet ami még elbírja az autó felszreltségéhez mérten a dolgokat, meg az indítást is ahogyan bírja. a gyári aksi 6 évet bírt, most 72Ah-os aksi van benne de már több mint 7 éves az aksi, és még mindig jó!

2014. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!