Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit képzelnek ezek hogy csak...

Mit képzelnek ezek hogy csak úgy megemelik a vizsgadíjat és VISSZAMENŐLEG is?

Figyelt kérdés
Ma mentem volna vezetni mivel szerdára VOLTAM kiírva vizsgázni.. Jön az oktatóm és közli velem a fantasztikus hírt h felemelték a vizsgadíjat 11ezer Ft-ra és minden szerdai vizsgát törölni kellett emiatt, mivel nem volt meg az adott összeg. Nah most már nem azért de eleve pofátlanságnak tartom az ekkora emelést, de ha én DECEMBER KÖZEPÉN kifizetem azt a rohadt vizsgadíjat és ők hoznak vmi szabályt 30.-án h felemelik és fizessem be a különbözetet ez csak szerintem pofátlanság??? Nem én tehetek arról h nem kaptam hamarabb vizsgaidőpontot és urambocsá nincs feles 7000 Ft-om amit előkaphatok a zsebemből csak úgy.. Ez olyan mintha indulna egy tanfolyam azt mondanák gyere fiam csak 5000 Ft aztán felemelnék a tanfolyam felénél 20ezerre.. Mert ha most fizetném akkor aláírom oké ez van, de hogy én a szabályozás előtt befizetem akkor nem értem miért hatályos ez visszamenőleg is! Teljesen fel vagyok háborodva! Mi a véleményetek?
2010. jan. 4. 17:55
 1/8 anonim válasza:

Vagy:

Feljelented: Félév vacakolás után megkapod a 10ezer forintodat.

Befizeted: Lehet, hogy megbuktatnak mert kötzekedtél, hogy minek fizetni.

Kötekedsz hogy minek fizetni: Lehet, hogy nem kérik a pénzt de akkor szerintem szemétkedésből megbuktatnak.

Átmégy megbízhatóbb helyre: Plusz ráfizetés de nem szemétkednek veled.


Én a helyedben kifizetném szerintem mert már nem elnne erőm új helyre menni de szerintem az is megfontolandó. Ezt a 2-t ajánlom.

2010. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi,és fizesd be,mert higgadtan kell vezetned a vizsgán,mert meghúznak,és megint fizetheted.
2010. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz! Az sem normális dolog hogy egyből a háromszorosára emelkedik, ezért is kérdőre kellene vonni őket. A másik az, hogy mire fel mondanak le vizsgát, és ha fel is mondanak, ami már be van fizetve az annyi.

Viszont nem az oktatód szerintem aki ezt így tervezte el. Ha valaki kifizet valamit emelés előtt annak annyi az ára, ha még akkor fizette ki.

Ezt egy jól nézett Tv adóba kellene bedobatni. Most nem tudom pontosan, a közlekedési hatóságtól jön a vizsgabiztos, régen vizsgáztam. De a lényeg az hogy azt a "céget" aki küldi a vizsgabiztost. Nem lesz elég bevételük ha majd már muszáj lesz azt a csekket befizetni? igen pár nap alatt is nagy összeg, de őket nem vonhatja senki felelősségre az ilyen bohóckodásokért. De csak nézz rá a Magyar Kormányra, semmivel sem különbek!

2010. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is pofátlanság!Pont ugy ahogy mondod!Még ilyet!Felháborítónak tartom én is !
2010. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a gond h ezt nem ők találták ki hanem törvénybe hozta a közlekedési felügyelet vagy mi.. szóval most már mindenhol így lesz! Ezért is tartom még nagyobb pofátlanságnak mivel nem holmi kis cég köcsögöl az emberrel..
2010. jan. 4. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A december 30-i Magyar közlönyben van benne a jogszabályváltozás. Tehát a parlament már pár nappal azelőtt elfogadta, ami azt jelenti, hogy már legalább november benyújtották a törvénytervezetet.

Elméletileg a vizsgahelyeknek már akkor tudniuk kellett volna.

Nem tudsz mit csinálni, mi is így jártunk, a lányom még december közepén befizette az autósiskolának a vizsgadíjat, hogy majd ők kérnek időpontot és befizetik a vizsgadíjat (tőlünk több, mint 50 km-re van a vizsgaközpont, és az autósiskola némi plusszért rendezi a vizsgadíj befizetéseket)

Időpontot csak január közepére kaptunk, tegnap telefonáltak az autósiskolából, hogy ma rendezzük a különbözetet, hogyha 12-én akar vizsgázni.

Gondolhatod, mi is hogy örültünk.

2010. jan. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért itt a vizsgadíjat nem iskola válogatja és a pénzt sem az iskola kapja, hanem az NKH. Egyébként ezzel az emeléssel annyit érnek el, h méginkább megéri lefizetni a VB-ket.
2010. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül is nem kellett kifizetni a különbözetet!
2010. febr. 3. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!