Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autónál hogy lehet megnézn...

Isti910802 kérdése:

Egy autónál hogy lehet megnézni, hogy valós-e a km óra állása?

Figyelt kérdés
Letudná írni nekem valaki részletesen?

2014. jún. 23. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Magyar hasznalt auto? 99,9999% hogy nem valos. Ilyen egyszeru.


Amugy meg nehez, szakszervizben esetleg megmondjak neked hogy mikor milyen oraallassal volt utoljara naluk az auto. Szemre kivulrol amugy nincs ember aki megmondja, csak ha nagyon nyilvanvalo a csalas.

2014. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
# 1/1 persze pityukám. mert mindenki órát teker.
2014. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajna a hasznalt autok nagy resze tekert. Ez van. De amig a vasarlok 10 eves dizel premiumautot akarnak venni 100e kilometerrel, ez igy is marad.
2014. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos módszer nincs. Pár márkánál a kulcsból és egyéb helyekről is ki lehet olvasni mert nem csak az óra tárolja a futást. De szervizeléskor is rögzítik a km-állást, ha ezek a papírok megvannak akkor ki lehet következtetni. Vagy beszélgetsz a tulajjal, hogy mire használta az autót, abból lehet saccolni egy éves futást. Vagy egyszerűen megnézed mennyire kopott a vezetőülés, kormány, váltógomb, pedálok (érdemes német oldalakat is nézegetni összehasonlításnak, ott kisebb eséllyel tekert az óra, és legalább látod kb mennyire kopik adott futás mellett).
2014. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ti félreértettetek engem! Én is tudom, hogy mindenki tekeri az órákat. Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy hogyan lehet megnézni a valós kilométert. Mert én hallottam valami olyasmi műszerről amit belehet dugni a gyújtáskapcsolóba és van neki egy kijelzője és az valahogy meg tudja mutatni. De lehet, hogy ez hülyeség azért kérdeztem, hogy valaki nem-e tud ilyesmiről.
2014. jún. 23. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Leteznek diagnosztikai muszerek, amit az autok OBD-csatlakozojara lehet kotni, es azok ki tudnak olvasni bizonyos adatokat, de a trukkosebb csalok ezeket az adatokat is atirjak, ezert ez sem biztos modszer.
2014. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az fura, hogy ennyien azt gondolják, hogy ha magyarországi autó, akkor az biztos, hogy tekert. Ha annyi egy forintosom lenne, ahány németországi tekert órás autót láttam, akkor abból most vehetnék egy új, világítós billentyűzetet.


Az a helyzet, hogy néhány éve már meggondolják a kereskedők is, hogy tekerjenek-e. Ugyanis rohadt könnyen kiderül, hogy tekerték-e. Annyi nyom marad manapság, hogy aki tekeri az hülye.

Néhány telefon az egész és megtudod.

Először telefonálás a márkaszervizbe. Ott többnyire meg tudják mondani, hogy mikor mennyivel vitték szervizelni az autót. Így kiderül, hogy az első éveiben mennyit mentek az autóval és még sok más is. A továbbiakat a megfelelő vizsgaállomáson készséggel elárulják, legalábbis nekem mindig sikerült megtudnom. A szervizek is készségesek szoktak lenni, csak egy percükbe kerül az infó kikeresése és ezzel hihetetlen sokat segítenek. Ha nincs szervizinfó, se semmilyen, akkor meg elköszönök.


Ha külföldről hozták az autót, na akkor igaz, hogy 99.9999% visszatekert. Jó tudom,kedves olvasó, a tiéd az a 0.0001%-nyi feddhetetlen autó.


Az információszerzésen kívül egyes autóknál a kulcs, és egyéb más egységek is jegyzik a kilométerállást. A pancserebb km óra állítók ezeket nem állítják át mind, és megfelelő szervizben ki is derül a turpisság.


Végül, állapotfelmérésre kell vinni az autót, ott egy jó szerelő megmondja, hogy reális-e a km, vagy nem.


A beltér is árulkodhat kis mértékben, de ugye az üléseket, pedálokat, kormányt nem nagy kunszt kicserélni, ezáltal megfiatalítani az autót. Megtévesztő lehet a nagyobb kopás is, ismerős a 130 kg-jával 60e km alatt laposra ülte az újonnan vett autója ülését, a kormány meg az izzadós kezétől meg van kopva.


Azt mondom, hogy leinformálás + vezetett valós szervizkönyv + meglévő szervizszámlák + állapotfelmérés + km kiolvasás a megfelelő helyekről, mindez együtt nem tévedhet.


De ugye az állapot a legfontosabb. Lehet, hogy megtudod, hogy nem 200 ezer van az autóban, hanem 300 ezer, de ha makulátlan, akkor megveheted, legfeljebb megmondod az eladónak, hogy az autó többet futott, adja olcsóbban.


A végére még annyit, hogy a kereskedők, akik tudják, hogy valóban mennyi km van az eladó autóban, annak megfelelő árban adják, tehát ha látsz egy keveset futott autót gyanúsan olcsón, akkor az valószínűleg jól vissza lett tekerve.

2014. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Ésszerű határok között teljesen mindegy az óra állása. Nem km, hanem állapot alapján választunk autót.
2014. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Van olyan óra visszaállításra is precedens, hogy az éves futásteljesítménye az autónak 100e km, vagy ennél is több. A gk. szervizperiódusa 20-30e km.

Tehát lefutja az éves 100e km-t, majd visszaállítják 20-30e-re a km futást,s így a 20-30ekm futást legalizálja a szerviz a szervizkönyvbe.

Tehát így a 3 éves autó (a tényleges 300e km futás helyett) szervizkönyvvel igazoltan 80-100e km futással és mintegy 50%-os felárral piacra dobható.

2016. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja ilyesmire nem sokan gondolnak èn is ezen agyaltam h pl egy műszakinál feljegyzik a km orát legyen pl ma 2019 juli 22 ès 220.000 km. Kövi műszaki vizsgáig belerakok 60.000 et lesz 280.000 de a vizsga előtt visszatekernè valaki pl 240.000 re, amit szèpen le dokumentálnak ès ujabb 2 èv mulva szintèn eljátszani. Mèg a gyanu se lenne senkiben hisz szèpen fellennènek jegyezve a kilometerek mintha èvi 10 ezret ment volna a kocsi 🤔🙂
2019. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!