Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legbiztonsagosabb auto?

Melyik a legbiztonsagosabb auto?

Figyelt kérdés

Arkategoriatol fuggetlenul kerdezem, csak erdeklodok. Esetleg tud valaki vonatkozo "szakirodalmat" linkelni?


Volt egy autobalesetem es megserult sajnos a gerincem, ezert kezdett el erdekelni hogy ez vajon milyen autoban nem tortent volna meg:)


Elore is koszonom a valaszokat!:)


2014. jún. 17. 12:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%

Na ez két olyan kérdés amit nem lehet megválaszolni.


A legbiztonságosabb autó valószínűleg a Rolls Royce Phantom.

De hogy ha egy olyannal mész, akkor is kérdés hogy mid sérül meg és mennyire.

2014. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

[link]

árkategóriától függetlenül például egy ilyen meg az ehhez hasonló páncélozott suvok

2014. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
75%
Persze ez függ a baleset körülményeitől is ugyebár, mert nem mindegy, hogy mondjuk 150el belemész az elötted 130al haladóba, vagy 180nal lezuhansz egy 300 méter mély szakadékba. 2es voltam.
2014. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Miutan elkuldtem a kerdest mar gondoltam hogy hiba volt azt irni hogy arkategoriatol fuggetlenul:)


Tehat akkor nekifutok meg egyszer: Melyik a legbiztonsagosabb auto mindennapi hasznalatra, ami mondjuk 20-25 millio forintnal nem dragabb?

2014. jún. 17. 12:24
 5/29 anonim ***** válasza:

Én valami hasonlóra gondolnék : [link]

Ebből jó eséllyel ki lehet szálni sértetlenül egy baleset után. Tele van légzsákkal és a gyűrődési zónák is jó nagyok már. Ezek már ki vannak találva. De egy BMW X5/6 vagy Audi Q7 is hasonló kategória.

2014. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 kata kata ***** válasza:
32%
2014. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A német prémiumok elég biztonságosak (BMW, Audi, Merci). De pl a Tesla a legjobb frontális ütközésnél, mert a "motortér"-ben nincs semmi így elég jól ráfeküdtek a gyűrődési zónára.


Persze csodák nincsenek, csak nagyobb esélyek.

2014. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok akkor módositom a válaszom azzal hogy nem a páncélozott hanem a sima suvok, amiket irtak q7,x5, range rover sport hasonlók, ezek méretileg 5M körüliek 2 tonna felettiek, ezekbe azért már sokmindent túl lehet élni.
2014. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
BMW
2014. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a versenyautók a legbiztonságosabbak, ha lehetne őket használni hétköznapokban. Azokat sokkal durvább erőhatásokra lőtték be, az átlagosakat jobban bírják. Szerintem.
2014. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!