Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy opelt. Es 2 napjara...

Khenny_14 kérdése:

Vettem egy opelt. Es 2 napjara kiderult h motor csere volt Motorszamot lecsiszoltak es most vinnem atiratatni, erdetiseg vizsgara. Mirre szamolhatok?

Figyelt kérdés
van muszaki rajta 1.5 ev es biztositast is megcsinaltam ra!csak meg ilyen nem volt velem!mit tegyek vagy mondjak eredetiseg vizsgan ha eszre veszik?

2014. jún. 16. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Eredetvizsgán nem fog átmenni. Mondhatsz akármit, ha le van csiszolva a motorszám akkor 99% hogy lopott a motor. Még feljelentés is lehet belőle. Átírni meg esélytelen lesz.


Én konzultálnék egy ügyvéddel és elmennék a rendőrségre az autóval és adásvételivel hogy az eladótól visszakapd a pénzed.

És legközelebb nézd át az autót mielőtt megveszed, akár szerelővel is.

2014. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eredetvizsga, na igen...

Ezt elvileg az eladónak kellene megcsináltatnia az eladás jogi aktusa előtt, bizonyítva ezzel hogy nincs semmi zűr az autóval. De mára már sajnos ez a dolog teljesen át lett tolva a vevőre. Ami még nem feltétlenül lenne baj, csak megegyezés kérdése hogy ki fizeti, de és itt ez egy nagyon hangsúlyos DE, addíg amíg nincs meg a hivatalos papír hogy tiszta az autó addig a vételárnak nem lenne szabad az eladóhoz kerülnie, éppen az ilyen vitás eseteket elkerülendő. Mert most a pénzt már odaaddtad (gondolom) meg van egy igencsak gyanús autód, amit a rendőrség tőled le is foglal persze "ingyen és bérmentve", mert az eredtvizsgálónak hivatalból értesítenie kell a őket. Aztán indulhat a hivatali kalamajka a helyzet tisztázásra majd te indíthatod a pert a vételár visszaszerzésére.

2014. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ertem!de az elozo motor meg van csak meg halt!1.7 szivot cserelt at 1.7 tdre!szoval nincs lopva meg neki szikerult az eredetiseg vizsgaja meg atiratatni is simerul!
2014. jún. 16. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs lopva akkor miért van lecsiszolva a motorszám?


Azért szokták eltüntetni (vagy átütni, de ehhez kell egy drágább gép ezért inkább csiszolókoronggal esnek neki), hogy ne lehessen beazonosítani az eredetét. Ha nem lenne lopott, akkor miért lenne baj hogy honnan származik?


Eredetvizsgát meg aligha csinálta ezzel a blokkal, max csere előtt elvitte vizsgára.

2014. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye a kérdés, de nem lehet, hogy a motorcsere után az autó motorkódos lett és azért nincs belőle baj?
2014. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Td-nek más a motorkódja, tehát kizárt, hogy megfelelt volna az eredetvizsgán. A legegyszerűbb, ha visszaviszed neki, hogy intézze el a motorcserét, vagy vegye vissza az egész autót. Eredetvizsgára jobban jársz ha el sem viszed.
2014. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legutóbb szintén 1.7-es motorcserélt Opelt vettem.


De az tiszta sor volt. Az eladó korrektül lepapírozta a motorcserélt, az adásvételi előtt pedig elvitte az autót eredetvizsgára, aminek a költségét kifizettem neki a vételáron felül, miután minden rendben volt az autóval.


Utólag könnyű okosnak lenni, de nektek is valami hasonló módon kellett volna megoldani.

2014. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha le van csiszolva a motorszám akkor 99% hogy lopott a motor.


biztos hogy nem.

2014. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!