Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem gyanús 10...

Szerintetek nem gyanús 10 éves külföldről behozott dízel autó 130. 000km-rel hirdetve?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv Magyarországon.

A kedvencem amikor egy kombi dízel Passat 10 éves, 150 ezer km-mel, és a bőrülések már szétrepedeztek. Miközben nekem negyedmillió van a kocsimban és az üléseken minimális kopás van.

2014. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gyanus. Tuti tekerték. Az óra állásával egyáltalán ne törödj. Nézd meg az autót többet mond...
2014. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azért van mert a legtöbb ember azt nézi hogy mennyit mutat a km-állás (a másik ilyen hülyeség az autó kora). Ezért tekerik vissza az órát, mert a legtöbb ember azt látja hogy 130 ezer, hú de jó, ezzel még sokat fog menni mert a szomszédnak 400 ezer van a kocsijában és hiba nélkül megy. A kínálat igazodik a keresethez.


Jó példa:

Passat 1,9 tdi kombi, 15 éves

magyar verzió 133 ezer km:

[link]


német verzió 390 ezer km

[link]


Érdemes megnézni az ülések kopottságát. Nagyjából ugyanolyan, csak a német órája 3x annyit mutat. De az embert ez nem érdekli, mert túl "sok" benne a km.

2014. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

túl sok, 80 ezer km felett nem érdemes venni.

használtat csak 100 ezerig, újat max 15 ezerig.

2014. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 tökéletes példa hogy miért tekerik az autó óráját. Egy rendesen karbantartott autó félmillióig is elmehet.
2014. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem, nem venni akarok, nem ezért kérdeztem. Csak unalmas óráimban nézegetem a hirdetéseket, nézem hogy az enyém most kb mennyit érhet. Nem mintha a közeljövőben el akarnám adni.

Nekem is ugyan ez a típus van, mint a hirdetésben, ugyan olyan bőr ülésekkel. Az enyém most 8 éves és 210.000km-nél tart. Igaz, ez nagyrészt autópályán került bele. Az üléseken a bőrözés szinte makulátlan. Ellenben ennek a 130.000km-esnek az ülés oldala cafatokban van.

Erre gondoltam én is, hogy ez nagy valószínűséggel nem valós futás. De már alapból a 13.000km/évet is kicsit keveslem egy dízelnél.

2014. jún. 16. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit előrébb tekerték az óráját, hogy a kisebb pénzű emberek is meg merjék nézni, nehogy a túl kevés futás miatt azt higgyék, hogy ezt ők nem tudják megvenni... :D

Valószínű, hogy inkább a duplája legalább benne van, de ezért mondjuk, hogy állapotot veszünk, nem kilómétert.

2014. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyanúsnak gyanús, de akár lehet valós is. Én legalábbis láttam ilyet nem 1x, nem 2x. Az én autóm egy 7 éves felsőközép kategóriás dízel, és 95e Km van benne. Persze mivel az állapotát senki nem nézi az autónak, így mindenkinek meggyőződése, hogy vissza van tekerve.
2014. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet igaz is, nekem van egy 11 éves dízel autóm 115ezerrel. (1.tulaj vagyok)
2014. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!