Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vs manuális váltó?

Automata vs manuális váltó?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az automata váltó javítása jóval költségesebb, ha esetleg beáll. Viszont ki lehet hozni a maximumot az autóból egy automata váltóval?

Vennétek automataváltós kocsit?



2014. jún. 12. 19:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
nem üvölt az azért, első 5 fokozat direkt, 6 pedig utazó
2014. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Az enyémben még egy jó öreg 4 sebességes automata van. Negyedik fokozatban 100km/h-nál 1800-at forog a főtengely, 130-nál 2400 körül és benzines autóról beszélünk. 200-nál is csak 3600 a fordulatszám, ami egy kisebb autónál a 130 környéke.. A fokozatok számától nem igazán függ az, hogy mennyin kell forgatni a motort utazóban. Igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy az enyémben feltöltött közel 3 literes motor van, így alacsony fordulaton is rendelkezésre áll 300Nm feletti nyomaték. Ugyanilyen áttételezésű váltóval egy fele ekkora teljesítményű szívó benzines autózhatatlan lenne.


Persze a 4 sebesség szerintem is kevés. De 5-6 fokozatot már elég jól el lehet osztani úgy, hogy kiegyensúlyozott az autó mind alacsony mind magasa sebességtartományban.


A 7-8-9 fokozat !szerintem! már felesleges személyautóban.

2014. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
nekem egy Alfa Romeo 159 Tourismo van 2.4 JTD-s motorral és 200 lóerővel, 6 fokozatú automata váltóval van szerelve, nincs az a pénz amiért kézi váltósra cserélném. 5 másodperc alatt van 100-on, szóval szerintem elég jól gyorsul, beprésel az ülésbe rendesen, de amúgy nem vagyok egy ilyen "tiltásig pörgetem a szekeret" típusú ember, haverom ilyen tipus, neki egy 1500-as Ladája van, na ő oda tekeri neki hogy majd felrobban a Zsiguli, 10 perc után a kartergáztól kifelé szédülünk az ablakon mert hetente bever egy liter motorolajat de nem lényeg, csakhogy úgy meghúzassa 1-esbe és 2-esbe mint aki éppen fel akar szállni vele. Nekem is volt kézi váltós autóm, egy 1974-es Alfa Romeo Giulia, azt is szerettem, sőt annyira szeretem hogy el sem tudtam adni, teljesen felújítva van itthon a garázsban, csak nyaranta használom ha kicsit nosztalgiázni akarok (ő még a vérbeli Alfák közül való)
2014. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
a gyári 8,6ot hogy nyomtad le 5mpre? ez kb egy m5ös e60as bmw 0-100as sprintje..., egyébként énis automatára szavazok, dsg-re
2014. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
a 8,6 az írtó sok, attól még az 1.9 JTD is többet tud. Ez egy kb. érték, nem mérettem le hivatalosan, saját magam mértem ki stopperel, de nekem 5 mp volt vagyis jött ki, nem vitatom, lehet hogy több de a 8.6 az irtó sok lenne, azért mégis csak egy Alfáról beszélünk.
2014. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=HhRbPxG6gZc


Hát ez akárhogy csűrjük csavarjuk nem 5 mp... Vegyél egy stoppert ami másodpercben mér...

2014. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
másodpercben mérő stopperrel mértem, de lehet későn nyomtam le és korán állítottam meg, holnap barátnőmet beültetem magam mellé és leméri ő. Egyébként elhiszem hogy 8 mp, nem akarok rajta vitázni, mondom nem hitelesített mérést csináltam csak kíváncsi voltam rá hogy mégis mennyi (haverom osztotta az eszet hogy a kézi váltós sokkal hamarabb gyorsul, ezért méresgettem le)
2014. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 szuperpocok válasza:

Jók a kommentek :)

Én most tanulok vezetni, de már most gyűlölöm ezt kurrvva egyensúlyozgatást a kuplunggal meg a gázzal, és nem hiszem, hogy valaha is meg fogom szeretni. Nem is beszélve a váltogatással, fel alá :(


Csak ahogy olvasom, többet fogyaszt az automata...

2014. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
nem minden esetben fogyaszt többet, de azt hogy csak vezetned kell és nem állandóan a váltót rángatni, semmi nem pótolja... városban kifejezetten jó az automata, de én autópályán is szeretem, csak a gázt kell nyomni....
2014. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!