Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vs manuális váltó?

Automata vs manuális váltó?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az automata váltó javítása jóval költségesebb, ha esetleg beáll. Viszont ki lehet hozni a maximumot az autóból egy automata váltóval?

Vennétek automataváltós kocsit?



2014. jún. 12. 19:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
27%
automata kényelmesség kézi sportosság
2014. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
90%
Én szerintem, ha megszoktad a manuális váltót nehéz lesz megszoknod az automatát. Biztos hogy kényelmesebb és talán pontosabb az automata váltó. Nem kell folyamatosan a váltásra figyelni és könnyebben tudsz az útra figyelni. Én megvenném az automata váltós kocsit.
2014. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

apámnak a fordjában (26 éves a kocsi) 15 éve (mióta nála van) nem kellett csak olajat cserélni az automata váltóban.

Az automata is lehet sportos, ugye nem volt szó milyen váltó is pontosan

2014. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

A modern automata váltók nagyon pontosak, régebben azért többnyire lomhábbak voltak egy kézivel összehasonlítva. Fogyasztás szerintem még mindig nagyobb mondjuk, de a kényelemnek megvan az ára.


Nem vagyok oda az automata váltókért, kompromisszumos megoldásnak tartok egy szekvenciális váltót pl. mint a VW konszern által alkalmazott DSG. Öreg koromra biztos elgondolkodok majd egy automata kocsin, de egyelőre ilyen meg sem fordul a fejemben.

2014. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

nekem egy 280LE-s audim volt kézi váltóval, imádtam

aztán vettem egy 170 lovas fullos mercedest automata váltóval, imádom

és ezután csak automatát fogok venni

2014. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

Ezek a modern automaták nagyon jók, igen kényelmes, én biztos vennék, vezettem is már sok mindent, a 3 sebességes ZF váltós busztól a Volvo modern I-shift váltóig, meg személyautókba is, akinek az autó munkaeszköz, vagy arra van hogy eljusson A-ból B-be nem kell sportosság(bár sport fokozatba is tudnak kellemes meglepetést okozni a váltók), annak tökéletes az automata. A Pistikének meg nem kell olyan, ő vagány boyracer, pörgeti a hatvan lovat tiltásig.

Tehát 1 szóval: csak automata

2014. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
18 éves fejjel is baromi jó az automata. Lehet hepajkodni kézi váltóval, hogy pörgetem tiltásig, de mi a túrónak. Ebbe csak beülök és ha Pesten dugóban is ülök nem kell kavargatni az olajat, csak odalépek és megy. Ergó automata.
2014. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdés, meghát ugye az automata felára elég borsos, nem mindenkinek ér annyit, hogy helyette vált egy kocsi.
2014. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos hogy költségesebb a javítása, vannak érdekes esetek


amúgy hány automata váltó állt eddig be nálad/ismerőseidnél? mert nem szoktak azok csak úgy beállni


ki lehet hozni persze, elég jól eltalálják a sportmódot a tervezők, pl apám kocsija 230-ig nem is vált fel 8-ba, hanem tartja a 7-iket, szinte tiltáson

2014. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

A modern automata váltó minden szempontból hatékonyabb, mint a manuális váltó, beszéljünk pontosságról, tartósságról vagy teljesítményről.


Ezzel tudnak egyes 80-as években ragadt véglények vitatkozni, de sajnos vagy szerencsére ezek tények.


Egy dolog miatt van már csak értelme kéziváltós autót tartani - aki élvezi, ha válthat. Azt meg azért lássuk be, hogy ezt a helyzetet max. sportautónál tudom elképzelni.

2014. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!