Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autó vétele...

Automata váltós autó vétele előtt mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Mikre kell odafigyelni, mielőtt automata váltós kocsit veszek? Mik az árulkodó jelek, stb.

2014. jún. 1. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Recsegés, ropogás, rángató váltás, sokat gondolkozik váltásnál - ha van váltónívó- fekete váltóolaj és nem megfelelő szerviztörténet. Amiben nem cserélték rendszeresen a váltóolajat, azt én kihagynám. Esetleg lealkudsz belőle annyit, hogy egy esetleges váltófelújítás költségét fedezze.


Az ilyen "lifetime olajjal feltöltve" és " ebben nem kell cserélni váltóolajat" maszlagot kerüld, ahol ezt mondják, az már számomra felejtős lenne.

2014. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy Renault Clio II-es automata jó vétel lenne? Úgy hallottam, hogy a Renault váltók nem a megbízhatóságukról híresek.
2014. jún. 1. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon jól hallottad, automatákra hatványozottan igaz sajnos. Ha mindenképp erre vágysz, akkor az a fontos, hogy tudd nem volt korábban megbontva, szerelgetve mert sajnos úgy sokkal érzékenyebb. Nem egészséges ha javítva van, legjobb az egybe csere.


Árulkodó jel lehet ha furcsán váltogat, igaz Citroen-nél, de tapasztaltam olyat, hogy indokolatlan helyzetekben visszaváltott, vagy emelkedőn feljebb kapcsolt. Aztán amikor minden kötél szakadt akkor már a fedélzeti computer is jelezte, hogy baj van, de akkor már borzasztóan zavaró dolog volt. Nem váltott fel, ha meg igen akkor pont rosszkor, vagy volt hogy 2 fokozatot is feljebb váltott amikor egyet se kellett volna.


Én a helyedben a francia autókat elkerülném automata váltóval. Ami még kerülendő, az a fokozatmentes CVT váltó.

2014. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kettesé jó vétel.Az eggyes cliónak az autómata váltója van benne kicsit átdolgozva.Az eggyes clió volt az utolsó autó amibe a Renault jó váltót rakott.Csak az autómatát vitték át a kettesbe.
2014. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a lényeget leírták előttem.


ha valaki meg akar dumálni robotizált váltóra, azt se vedd meg.

inkább japán gyártású, eredeti japó váltós kocsit nézz, hasonló körültekintésse.

Én több, mint húsz éve csak japán automata kocsikat használok, még nem volt ici-pici probléma sem.


és igen, volt olyan autóm, aminek a váltójában nem kell olajat cserélni normál üzemben. taxi üzemmódban is csak 160ezer mérföldnél...


nehéz válsztás előtt állsz.

2014. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az clió 1-es ben sem kell.Állítólag valami spéci "műanyag" fogaskerekek vannak benne.1.9d 6 éve megvan a könyvébe is bele van írva hogy sem utántöltést,sem olajcsere nem kell.

1.9d van nyomaték bőven és sem a váltónak sem a kuplungnak nincs semmi baja.

2014. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!