Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3-as BMW, vélemények?

3-as BMW, vélemények?

Figyelt kérdés
Nézegettem a fent lévő hirdetéseket,kimondottan a 316i Compactokat,és ez a típus 1998-2000-es évjárat között egész elérhető árú, meg nagyrészt jó állapotúnak tűnnek. Valakinek esetleg valamilyen tapasztalat, hogy mennyire tartósak,strapabíróak,mert sok "legendát" hallottam, hogy a BMW hamar tönkremegy,nagyon magas a szervízköltség stbstb. Kíváncsi lennék ez megalapozott-e, vagy csak hasonló mítosz, mint pl. motoroknál a KTM-ellenesek által kreált dolgok.

2014. máj. 29. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
3-as sorozattal van tapasztalatom, csak nem konkrétan az általad említett típussal.
2014. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az E36 széria elég tartós (1990-2000 [link] ), abból kell venni kompaktot, vagy akármelyiket. Nincsenek túlelektronikázva, a motorjak megbízhatók. Annyi, hogy a koruknál fogva rozsda előfordulhat, de elég sok rozsdamenteset lehet találni.
2014. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
E36 316i körülbelül olyan, mint egy 1.6-os F astra, csak drágább a karbantartása és villám helyett propeller van rajta, meg persze a telepi vagányok egyik kedvence a golf után... BMW minimum 6 hengernél kezdődik, esetleg az M42-es motorral szerelt 318iS...
2014. máj. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A BMW 6 hengernél kezdődik? Mi van ha azt mondom akkor, hogy a BMW a rendes M-eseknél kezdődik (M3,M5,stb.) ?

Akkor most már nem is BMW-ket gyárt a BMW, mert eltűnnek a 6 hengeres motorjaik? Visszasírjátok majd még a 4 hengert is, amikor 3 henger lesz az alap.

Akkor például egy Impreza bakfitty, mert csak 4 hengere van?

F Astra = BMW E36 ? :)

Ja gyorsulásban lehet, hogy a két gyártó 1.6-os motorja nem tűnik ki.

Miért, a 320i olyan irdatlanul jól gyorsul? Egy 1.6-os Honda legyorsulja. Minden autónál van egy másik gyorsabb, ezzel az erővel a 328i is egy csiga sok másikhoz képest.

Ez nem a gyorsulásról szól. Hanem arról, hogy valaki a BMW-ket szereti, akkor azt vesz. Ha a Hondát, akkor azt. Ha az Opelt, akkor meg azt. Nem kell indokokat keresni, vagy a másik ember választását kritizálni.

Nem leoltásnak szántam, bocs ha megsértettem valakit, csak ezek a dogmák már nagyon elcsépeltek.


A kérdező kérdésére válaszolva pedig, ahhoz elég nagy különbségek vannak az E36 és az E46 között, hogy ne lehessen összetéveszteni őket. Korai E46-ot nem vennék, korai verziót semelyik autóból nem érdemes. A későbbiekből meg az épkézláb kímélt darabok 1.5 milla felett vannak még mindig. Inkább E36-ot az utolsó évjáratokból, mert az már addigra kiforrott.

Így néz ki az E36 compact (szerintem sokkal jobb, mint az E46 compact):

[link]


Szerintem jó a 316i motorral is a kompakt, mert valamivel könnyebb a lépcsőshátú váltzatoknál is, kicsit jobban mozog és kevesebbet eszik így az a motor.

2014. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

nem E36 = F astra, hanem 316 = F astra


a 320 se gyorsul eszeveszetten, de a 6 henger egész másképp szól mint a 4... amúgy nyugodtan buzdítsd csak a 316-ra, majd 2 hónap múlva jön, hogy mivel lehetne kicsit pöckölni a teljesítményen... mert a 316 is bekéri a 7,5-8 litert, cserébe olyan dinamikát nyújt mint egy 1.3-as suzuki ami csak 6-ot kér és gombokért veszel hozzá bármit, viszont még a 328 is elvan 9-9,5 literrel, csak az 190 ló, és ez a nem mindegy...

2014. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as BMW? TUCATAUTÓ!!! Minimum egy Z3, vagy Z4, az már kilátszik a tömegből.

Elérhető árú már most is. Tudok E90 Bmwt is 750e forintért. Ez a legolcsóbb. Kell?? Szerinted ennyiért milyen állapotban van? Inkább nem írom le. Na látod, ha éppen elérhető árú lesz a 98-2000 évjárat az nem jelent azt, hogy az elérhető árért nem egy hulladékot kapsz. A legolcsóbbra toljál rá minimum vagy 500 ezer forintot, akkor talán már nem hulladékot veszel.

2014. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!