Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek a rendőr megbüntet...

Szerintetek a rendőr megbüntet a2 es jogsival egy 37-38kw motoron megyek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvileg igen.
2014. máj. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És gyakorlatilag vagy ez rendőrtől függ?
2014. máj. 29. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag is. A rendőrnek nincs mérleglési jogköre ilyen nyilvánvaló esetben.


Már csak azért sincs, mert egyértelmű, hogy szándékosságról van szó, hiszen nem mondhatod, hogy nem vagy tisztában azzal, milyen járművet vezethetsz, vagy hogy nem tudod elolvasni a forgalmiban szereplő értéket. Illetve mondhatod, de akkor biztos, hogy még a kevés jóindulatát is elveszti.

2014. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, meg fog. A barátomnak így vették el a jogsiját, egy vagy két lóerővel volt több a megengedettnél.
2014. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez szemétség okéoké hogy ez a törvény de hagyhatnának egy kis túllépést mert azért nem veheted meg azt a motort ami tetszik mert 2kw val több de akk mért nem úgy vizsgáztatják hogy jólegyen. Am egy xjr 400ast néztem
2014. máj. 29. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Öcskös! Ha hagynának 2 kW-ot, akkor mondhatnád, hogy hagyjanak még kettőt. Meg még kettőt. Meg még kettőt.


Vedd úgy, hogy 33 kW a határ, és hagynak még kettőt. 35 kW, ez van.

2014. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam itt egy jó módszert erre:

Fojtsd le a motort, úgy, h 35KW alá essen, majd vidd el műszakira azzal az indokkal, h elhagytad a forgalmit.. Akkor elvileg lemérik a motor teljesítményét, és az kerül a papírba.. De lehet ez csak akkor működik ha amúgy is kéne vinni..

A történet hitelességében nem vagyok biztos, én is csak úgy olvastam..

Baleset esetén meg ha kiderül a dolog, akkor ugyanúgy bajban vagy..

2014. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisebb baleseteknél nem mérik be ismét, és nem néznek utána.

Ha már olyan nagy baj van, hogy be kell vizsgáltatni, azt már sajnos nem éled meg.

Egyébként az előző nagyon jó tanácsot adott, én is így csinálnám.

2014. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. máj. 30. 11:06
 10/11 A kérdező kommentje:
De hogy ha "elveszted" a forgalmit a motor adatai nincs benne valami adatbázisba?
2014. máj. 30. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!