Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda RX-8 autónak mennyi...

Mazda RX-8 autónak mennyi költsége van?

Figyelt kérdés

Sikerült kemény több év munkájával egy bizonyos összeget összegyüjtenem. Régi álmom egy mazda RX-8 . Szeretnék egyet venni. Találtam már az interneten egy olyat melynek motorja csak 6000 km-t futott . Azis belefér ha 3-4 éven belül motort kell cserélnem benne mert úgy halottam hogy már 600-800 ezerből megvan.

Azt is tudom hogy 18-20 litert is megehet 100-on. Azt is elfogadom. Ezeken kívül van még valami hátránya az autónak?


2014. máj. 26. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindössze annyi hogy a Wankel-motor eszi az olajat, drágák az alkatrészek és minden gyorsan kopik. 100 ezer km-et aligha fog kibírni motorcsere nélkül (60-70 ezernél már valószínű). Hobbiautónak jó, de mindennapi közlekedéshez nem ajánlom.
2014. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, hány köbcenti?

Hány éves vagy?

Férfi nő?

Városban élsz, vagy falun?

Családos vagy, vagy egyedülálló.

Utóbbiak a kgfb-hez kell, de a súlyadó 10.000 körül van évente nekem, ezen felül a szervizek.

Ha kicsit értessz az autóhoz, akkor olajcsere megy neked is, majd olajszűrő csere is.

30.000 km-enként benzinszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő.

Gondolom taposni is akarod neki, mert egy ilyen autónak ki nem?!

Tehát számoljunk rá gumikat is, ha jól feltételezem 17-18-as felni lehet rajta, olyan 205-225-ös gumikkal.

Érdemesebb használtan venni 80-90%-osat.

Én mindig úgy veszem, kb negyed áron adják.

2014. máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hátránya hogy hidegidítás, után nem szabad egy ideig leállítani. Apropó leállítás. "Normál" autóban annyiból áll hogy elfordítjuk a kulcsot. Az RX-8-nál kell egy kapcsolót beépíteni (valószínűleg már van beépítve) ami megszakítja a benzinpumpa áramkörét, hogy ne azonnal álljon le a motor hanem fogyjon ki belőle az üzemanyag, mert ha ez nem történik meg akkor indítási gondok lesznek abból kifolyólag hogy a motorban ("hengerben") megáll a benzin. Youtubeon vannak videók "rx8 deflood" címszavakkal.
2014. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van a gyakorin egy RX8 fanatikus felhasználó, keresd meg privátban, ő biztos elég sok konkrétummal fog tudni szolgálni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__551..

2014. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!