Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kisautót vegyek?

Milyen kisautót vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg seat arosam van,de nagyon sokat kellene a javitasara kolteni igy azon gondolkozom hogy vennek inkabb uj autot lizingre vagy hitelre. Sajnos auto temaban analfabeta vagyok,nagyon sok tetszik de nem tudom melyiket lenne jo megvenni. Ujat szeretnek mindenkeppen, lehet 2-5 ajtos,az mindegy. Fontos hogy nemetorszag-magyarorszag utvonalat evi 3-4 alkalommal birja.

Eddig audi a1en gondolkoztam de lattam hyunday i 30ast is,de sok masik kisauto is kedvemre valo. Legyszives indokkal egyutt adjatok egyeb tippeket es kb arakat. Koszonom


2014. máj. 25. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Árat inkább te mondjál, nem mindegy hogy az autó 5 milliós vagy 15 milliós legyen.


Ha ennyit autópályázol akkor dízelt érdemes venni. Ha meg német autópálya is benne van akkor egy relatíve nagyobb dízelt érdemes.

Hyundai i30 egy 1.6-os motorral jó lehet. Méretben inkább egy A3 passzol hozzá, 2 literes dízellel elég jól megy pályán és leveset eszik, viszont a vételára jóval drágább mivel mégiscsak prémiumautó. Viszont a Golf műszakilag ugyanaz, de olcsóbb, és tavaly mégiscsak az Év autója lett. Vagy még az Astra amit mondanék, jól néz ki, 2 literes dízelje bőven jó a német utakra.

2014. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából 10.000 euro körül gondolkodnék. Lehet Kia vagy más nem olyan "menő" márka, mert nem a márkája a lényeg,hanem hogy tudjam használni,ne legyen nagy fogyasztású és hogy persze találjak megfelelő törlesztési lehetőséget. Most a KIA ette bele a fejembe magát,mert viszonylag olcsók és mégis csak 7 év garancia jár rá...
2014. máj. 25. 21:15
 3/13 anonim ***** válasza:

A 7 év garancia csak papíron mutat jól, azonban elég kemények a kikötések. Egyrészt 7 év vagy 150 ezer km, ami előbb jön, és német-magyar távokon gyorsabban összejön a 150 ezer km. És a 7 év az összeszerelésre vonatkozik, a többire:


A fényezésre 5 év vagy 150 000 km a garancia.

Az audio- és navigációs rendszerre 3 év vagy 100 000 kilométer.

A gyári alkatrészekre, kiegészítőkre és akkumulátorokra 2 év.

A garancia alól kivételt képez a kopó-forgó alkatrészek (pl. gumiabroncsok, a fékbetétek vagy a tengelykapcsoló-betétek, stb.) üzemszerű használatból eredő kopása, elhasználódása.


Tehát egy 3-4 éves teljeskörű garancia többet ér.


A Kia és a Hyundai műszakilag ugyanaz amúgy.

Esetleg még a Civic vagy a Mazda 3 ami szóba jöhetne ha én döntenék. Megbízhatóak és jól néznek ki.

2014. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a Mitsubishi Lancer-re szavazok.Most 4 milláért már meg lehet venni őket újonnan 1.6 benzines 117 lóerős motorral, 5 év garanciával.

Nem kicsi autó,,de nem is túl nagy és egy 1.6 motor már kibír évi 3-4 alkalommal nagyon hosszú utazást is.

[link]

2014. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Benzines Lancer nem túl jó döntés, vegyesben 7-8 litert megeszik, míg egy 2 literes dízelnél ez 6-7 liter, autópályán 5 literrel is el lehet menni. Tény hogy szép és megbízható, de a Mitsubishi nem a takarékos motorjairól híres. Meg nem is kicsi, ami ugye feltétel volna.
2014. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintemm meg nem vészes a fogyasztása legalábbis ha lehet hinni agyári értékeknek.

[link]


Egyébként meg nem nagyobb egy mazda 3-astól legalábbis az utastér méretét tekintve.

Ja és van belőle 5 ajtós kivitel is ha nem tetszik a sedán vagy akár dízelt is lehet venni belőle de az már nem 4 misi hanem 5.7 misi legalább.

Mondjuk tény mi tény a benzinestől kedvezőbb a fogyasztása és a dízeleket már csak 6-váltóval szerelik,ha minden igaz.

[link]

[link]


Mondjuk én ilyen hosszú utakra ezért a nagyon kis autó dolgot meg gondolnám mert hosszútávon nem árt ha kényelmesen utazik az ember amihez meg jó ha van hely.

2014. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A katalógusnak nem lehet hinni, fékpadon egy gagyi ciklus alapján mérik.


A [link] honlapon viszont az autótulajok írják be a saját fogyasztásukat, és ott a nagy átlag az 1.6 Lancerre 7 liter, ami elég messze van a gyári adattól. Ezzel szemben a mi 2.0 TDI Octaviánk egy Bp-SZombathely távot 4.7-5 liter között megtesz.


Ha valaki sokat autópályázik, akkor a megtakarított üzemanyagon bejön a dízel felára a benzinessel szemben.

2014. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt eléggé furcsállottam én is hogy a katalógus szerint pl országúton az 1.6 benzines Lancer csak 3 decivel fogyaszt többet, az 1.8 dízel motorral szerelt változatától.
2014. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Volkswagen Lupo

Volkswagen UP

Toyota Scarlet

Suzuki Swift

Daihatsu Coure

2014. máj. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző: a kérdező nem 10 éves autókat akar venni, sem babakocsikat. Egy Up, Lupo életveszély autópályán, a kis tengelytáv miatt kicsi a stabilitása nagyobb tempónál.
2014. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!