Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valahogy lehet hamarabb...

Valahogy lehet hamarabb vizsgázni vezetésből?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megy a vezetés, 5 perc rutinpálya után már kiis vitt a forgalomba, és bele sem nyúlt sem a kormányba, sem a pedálokba.

10 órát vezettem már, kifizetem én mindet neki, csak nem lehet megoldani, hogy vizsgázzak most?



2014. máj. 23. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem torveny szerint le kell vezetned az egeszet.
2014. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a pedálok és a kormány kezelése már jól megy, tehát vezetni tudsz, de közlekedni akkor is meg kell tanulnod alapszinten.

Ha mást nem legalább azért, hogy az oktató elmondhassa, mire kell figyelni vizsgán.

Fernando Alonso is megbukna a forgalmi vizsgán, ha nem ismerné a közlekedés szabályait, hiába vitathatatlan, hogy mennyire jól tud kezelni, irányítani egy autót.

Minimum 17 évig kibírtad jogsi nélkül, ezen a pár héten már nem múlik semmi.

2014. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd olyan százezer balesetmentes kilométer után elmondhatod, hogy tudsz vezetni. Tíz óra semmire sem elég. A gép kezelése a legkönnyebb tanulnivaló. A gép uralása, önmagad visszafogása, a sokféle, állandóan változó közlekedési helyzet gyors és helyes felmérése, az arra adott válaszreakciók elsajátításához a minimálisan előírt óra- és kilométerszám is kevés.
2014. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10 óra alatt mégis mit tanultál meg? Mert attól hogy mentél egy kört úgy hogy nem nyúlt bele az oktatód attól még nem tudsz vezetni. Körforgalom, parkolás merőlegesen-párhuzamosan orral-farral, lejtőn elindulás, egykezes utcák, méterenként kihelyezett táblákat figyelni meg még sorolhatnám hány dolgot nem csináltál még. Főleg különböző forgalmi helyzetekben nem voltál.


Itt a vizsgalap, nézd át hogy mennyit tudsz belőle egyáltalán:

[link]

2014. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kivitt a forgalomba, mert már nincs olyan külön hogy rutinvizsga. Egyébként ezt miért nem az oktatótól kérdezed?
2014. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem rutinpályára se vitt anno az oktatóm. Találkoztunk, és mondta, hogy üljek be a baloldalra. Azt hittem szívrohamot kapok, majd először csak kormányoznom kellett, majd kb 10 perc után átadta a pedálokat, majd újabb pár perc után a váltó is az én dolgom lett. Kb fél órája mentem, amikor megkérdezte, hogy kitől tanultam meg vezetni. Mikor mondtam, hogy egyszer vezettem földes úton kb fél órát, nem hitte el. Azért csak annyit, mert leszakítottam a kipufogót. Megérte :)


Ez viszont nem jelentette azt, hogy tudok vezetni. Egyszerűen csak van érzékem hozzá.


Te még nem tudsz vezetni, és még a 30 óra után se fogsz tudni. Az, hogy megkapod a jogsit annyit jelent az elején, hogy kimehetsz a forgalomba egyedül is gyakorolni.


Ne ess abba a hibába mint sokan, hogy friss jogsival azt hiszik ők az utak királyai, aztán a nagy önbizalom után jön a baleset.

2014. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
pontosan jól mondják a többiek...közöd nincs még a vezetéshez...ne akarj te még vizsgázni , a többi órába lesz még olyan hidd el amin meglepődsz...attól , hogy elvezetgeted az autót semmit nem jelent.. régen .. kb ugyan ez volt velem is mármint , hogy nem akartam előbb vizsgázni meg semmi, de már tök jól vezettem "magam szerint" és akkor mondta az oktató , hogy gyorsabban megyek meg csinálom a dolgokat mint ami a tudásom valójában és ebből nagy baj keletkezhet...tehát akármit hiszel most magadba felejtsed is el.....
2014. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi nem is mentünk rutinpályára, hanem rögtön a forgalomba.

De egyáltalán nem éreztem úgy, hogy akkor én már tudok vezetni :D

2014. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésre a válasz: nem! Kötelező a 30 óra.

Ha nem is vezetnéd le, csak kifizeted, akkor sem lennél időben előrébb, mert nem tudja előre beírni az óráidat a kartonra, amin vezetni kell az adatokat, mivel ellenőrzés során bukta lenne.

Gyakorolni meg sosem árt. Még 30 év vezetés után is érhetik az embert meglepetések. Hiába csinálsz te mindent jól, az igazi művészet az, hogy mások hülyeségeire tudj reagálni.

2014. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szántóvető ***** válasza:
34%
Magyarországon 2014-ben?ha az oktató benne van hogyne lehetne.megbeszéled vele (fizetsz),ő beírja visszamenőleg az órákat,bejelent és mész vizsgázni.még ma beszélj vele,minél hamarabb megkéri az időpontot annál hamarabb vizsgázhatsz.
2014. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!