Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12 éves vagyok,2 hónap múlva...

12 éves vagyok,2 hónap múlva leszek 13. Néztem a neten és 13 és fél évestől lehet 50ccm-is motorból vizsgázni. A kismotor átiratása és kismotor vizsga szülői hozzájárulással történik?

Figyelt kérdés
Ugy nem lehet hogy szülő tudta nélkül hajtom végre? Igazából nem annyira támogatják az ötletet .
2014. máj. 6. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Es a biztositast kinek a nevere kotod meg ? Ha nem engedik felejtsd el, amugyis korai ennyi idosen motorozni szerintem
2014. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell biztosítás rá meg ilyenek nekem a motor és a

jogsi kell, ám nem adom fel addig fogok hajtani ameddig nem lesz meg a motor és a jogsi, ja meg mért lenne korai?

Nem értek meg senkit , 60km/h-val tud menni , annyival a biciklim is megy , van a biciklimre km/h óra és 63.3-al mentem! Ugyanaz de mindenki azt mondja hogy aki motorozik annak esze semmi de szerintem ellenkezőleg, motorozással sokkal jobban ki lehet élni a vágyaidat mint kocsival!

2014. máj. 6. 19:03
 3/22 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kell biztosítás rá meg ilyenek"


De kell, ugyanis biztosítás egy métert sem tehetsz meg a motorral. És nem hiszem hogy van több százezer forintod a tanfolyamra, motorra, sisakra, benzinre, szervizre, biztosításra. Így a szülőket nem nagyon tudod kihagyni belőle.


"mindenki azt mondja hogy aki motorozik annak esze semmi" pont a hozzád hasonló hozzáállású motorosok miatt mondják. Áthágod a szabályokat, nem érdekel semmi csak hogy legyen egy jogsid és motorod. És mivel egy ilyen kölyök feltűnőbb a forgalomban mint egy megfontolt, tapasztalt motoros, őt fogják észrevenni, és azt hiszik minden motoros egy barom. Gratulálok.

2014. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Tessék egy kis olvasni való.

[link]

2014. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nagyjából ugyan ez vonatkozik a kismotoros jogsihoz is annyi hogy azt 13.5 évesen el lehet kezdeni.
2014. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
ha neked nem kell hozzá biztosítás akkor áruld már el , hogy fogod használni?
2014. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én nem azt akarom hogy 300-al menjek más emebrek veszélyeztetésével !! Én nem vagyok az a barom motoros aki

száguldozik mint egy hülye! Nekem az élvezet kell , nem az hogy kiloccsanjon az agyam ! Már bocs

2014. máj. 6. 19:34
 8/22 anonim ***** válasza:

KÖTELEZŐ biztosítás, benne van a nevében.. Enélkül nem közlekedhetsz a motorral.

Akár jogsi nélkül is motorozhatnál, mert nem jogsival meg nem is biztosítással megy.

De ne, mert egyrészt ha elkapnak kicsit sok a bünti, plusz ha csinálsz valami galibát, zsebbenyúlós történet lesz, plusz jól meg is baßnak a kötelező hiánya miatt.


Amúgy szülői hozzájárulás -asszem- nem kell, legalábbis nekem nem kértek.

Csak ne felejtsd el hogy egy tanfolyam ára 50-60 000 Forint körül mozog, a motor ára megint 80 000 Forinttól felfelé, plusz karban is kell tartani, tankolni, biztosítást fizetni.. Nekem a gép (Aprilia SR 50 2009)

300 000 volt, a vétel után a kopó-fogyó alkatrészek és a folyadékok cseréje megint 20 000, a biztosítás 7 000, sisak 55 000.

Szóval ezekkel is számolj!

Egy teletank (8 literes a tankom) olyan 3-3500 Forint, plusz a 2 ütemű olaj literje is 3-4 000 Forint, ebből nem szabad gagyit venni, de ezt azért elég sok kilométer után kell utántölteni.

Nekem is néha le kell mondani pár dologról lassan 16 évesen (dolgozok), hogy fenn tudjam tartani a motort, mert saját pénzből tartom fent, fater annyit segített hogy megvette, meg amikor elviszi néha, akkor teletankkal hozza vissza. Szóval szüleid nélkül ne is kezdj bele. Ja amúgy 14 éves korodig csak az elsősegély és az elméleti vizsgát teheted le, gyakorlatra csak a 14. éved betöltése után jelentkezhetsz, addig nem is motorozhatsz.

A kismotornak nincs forgalmi engedélye, az adásvételit és a biztosítás befizetett csekkét kell magadnál tartani, az adásvételiről érdemes pár másolatot is készíteni, ha elkeveredne.

Ha apukád nevére akarod a biztosítást (mert így olcsóbb), akkor az adásvételit is az ő nevére kell kötni, utána pedig írni egy használati engedélyt, vagy egy kölcsönadási szerződést, amivel ő megengedi neked, hogy vezethesd a gépet.

"Röviden" ennyi.:D

2014. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok az a barom motoros aki

száguldozik mint egy hülye" mondja az aki azzal veri a mellét hogy 60-nál is többel megy biciklivel. A száguldás nem azt jelenti hogy 300-al mész, hanem azt hogy olyan sebességgel ami vagy téged vagy másokat veszélyeztet. És egy biciklinél vagy 50-es motornál a 60 km/h annak számít.

2014. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Neked annak számít akinek biztos egy robikapa utánfutó és a robikapa alá ket kerék van ! Kocsiban is ugyanaz a veszély érhet mint egy motoron szerintem!
2014. máj. 6. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!