Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Piaggio vagy Yamaha?

Piaggio vagy Yamaha?

Figyelt kérdés

Piaggio NRG MC4

Yamaha Aerox

Mindkettő 2008 körüli, gyári, nem lesz agyontuningolva. Egy kis esztétikai igazítás, meg a 60-70 körüli végsebesség a cél. Napi használatban lenne, egyelőre iskolába járásra és kerületi motorozgatásra használnám, lényegében a busz alternatívájaként.:) Melyik a megbízhatóbb, gazdaságosabb? Aeroxot azért nem szeretnék, mert minden 3. sarkon látok egyet, valamint minden életveszélyes hülyegyereknek ilyenje, vagy Malagutija van, nem szeretném, hogy engem is általánosítsanak a korom és a motorom alapján. Persze az Aeroxosokat és Malagutisokat sem szeretném általánosítani! NRG-ből eddig összesen 2-t láttam, szóval azért ez egy egyedibb modell. Teljesen friss jogsisan (14 vagyok, lassan elkezdem az M kategóriát, hogy középsuliba már azzal tudjak járni, mert már hányok a busztól..) nem lenne túl "sok" az Aerox és NRG kategória? Tudom, egy hergelt Simsonnak annyi az utazója, mint amennyi nálam a még számomra biztonságos/ideális végsebesség, de nem is száguldozni, meg trükközni akarok, hanem dinamikusan, biztonságosan vezetni egy minőségi vassal alattam. Ja, vizsgázni is már ezzel mennék, mert úgy 30 000 Ft-al olcsóbb a vizsga, mintha az iskola adna egy már eléggé lerobbant Sepia ZZ-t. Nem fognak érte ugatni, hogy túl erős a motor? És az igaz, hogy ha automata váltóssal vizsgázok, akkor csak azt vezethetek majd? Szóval szerintetek melyik legyen? Mielőtt írnátok, hogy Malaguti F12-t vegyek, nem fogok venni, mert csak rosszat hallottam róluk, és nem is nagyon rajongok értük.



2013. máj. 6. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolj bele mért van minden sarkon aerox, mert jó. A legjobb robogó. A miaggiot nehezebb is szerelni. Sokkal jobb a blokja mint az nrg-nek. Az aerox menettulajdonsága, külleme is szebb, fiatalabbnek néz ki. Értékállóbb is. Jah meg a mala f12 is nagyon jó. Nem tudom ki mondta hogy rossz, pedig tökéletes a blokkjuk, és áruk. De te tudod, nekem piaggio (runner) és minarelli (aprilia sr, és most egy aerox, a barátnőmnek meg jog). De te tudod. Amellyik tetszik. :) rem segítettem
2013. máj. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, azért van sok Aerox mert a legjobb 50es robogó. Megbízható, bármilyen alkatrészt kapsz hozzá akár gyári, utángyártott, tuning. 60-70es tempót simán tuning nélkül is tudja(fojtás eltávolítás után). Az meg ne érdekeljen, hogy más általánosít-e a robogód típusa után. Bármit veszel, úgyis lesz aki lenézi. Van aki szerint csak váltós motor a motor, van aki szerint 1000cm3alatt csak női motorok vannak, van aki szerint csak a chopper az igazi.
2013. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70-és aluhengeremmel 180 as runnert, 250 és etz úgy ott hogyom hogy öröm nézni, persze versenyezve. 1voltam, a 2.nak meg igaza van izlések és pofonok, de azt nem írtad van aki csak azért szarja mert neki olyanja sincs, szard le :)
2013. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Meggyőztetek, megnézek pár Aeroxot is.:) De most találtam egy 2009-es NRG-t, valós 9870km-rel (jegyzőkönyvezett, biztosító által követett km-rel), sport kipufogóval, sport gyújtással. Apu próbálta ki, ő nagy motoros volt régebben, és nagyon bejött neki.:) 75-ig húzatta, és még mindig volt benne tartalék. Első indításra behorkant, előtte nem melegítették, megnéztük. Szerintem 210 000 Ft-ért az év vétele, a csávó nagymotorra váltás miatt adja el, mivel ő is talált egy jót, és sürgősen kell neki rá a hiányzó rész, ami a robogó ára. Még azért egy-két mocit megnézek.:)

2013. máj. 6. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!