Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebbi dízel mennyire bírja...

Régebbi dízel mennyire bírja a magas fordulatszámot?

Figyelt kérdés

Egy 1997-es Nissan Vanette Cargoról lenne szó. Úgy tudom, az újabbak (pl. a tdi-k) kifejezetten nehezen tűrik és ez így lenne a régieknél is?

Apa mondta, hogy a motorból megint furcsa hang jön (alig észrevehető, de tényleg hallani). Ő általában magasabb fordulatnál vált sebességet, én annyira nem szoktam meghajtani. Hozzáteszem ő használja többet.



2014. máj. 22. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon semmilyen motornak sem tesz jót a magas fordulatszám.
2014. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem járatja állandóan magasan, de amikor mondjuk ő vezet, akkor néha érzem, hogy nem ártana váltani.
2014. máj. 22. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Relatív, hogy mi a magas.


Szívódízelnél a maximális fordulatszám 60-70% az, amin még hosszútávon üzemel a motor károsodás nélkül.


Tehát ha a max. fordulatszáma a motornak 4,000 akkor 2,800-3,0000 fölé csak indokolt esetben illik pörgetni, rövid időre.

2014. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dörmögő ***** válasza:
Nálam az 1.7-es td gyári könyvében az vagyon hogy 4800-as fordulatot még elvisel a motor károsodás nélkül. Más kérdés hogy szinte 3000 fölé már nincs értelme pörgetni.
2014. máj. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom, az újabbak (pl. a tdi-k) kifejezetten nehezen tűrik és ez így lenne a régieknél is? "

Ez így nem igaz. A dízelek felépítésük miatt nem komálják a "magas" fordulatszámot, de ez kis, személyautó dízeleknél 5000rpm feletti értéket jelent,5000 alatt semmilyen komolyabb károsodás nem éri ésszerű körülmények között ( a Budapest-München egy s3ggel üveghangon nem tartozik az ésszerű körülményke közé).

2014. máj. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Totál mindegy milyen dízel, ha szeretnétek, hogy sokáig megmaradjon akkor inkább kíméljétek, ugyanez igaz a benzinesre is.
2014. máj. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!