Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jégverte motorháztető esztétik...

Jégverte motorháztető esztétikai hiba vagy műszaki hiba és nem fog átmenni a műszakin?

Figyelt kérdés
Motorcsere miatt vinnem kell az autóm az NKH-hoz szemlére. Itt csak azt nézik meg hogy a motor tényleg típusazonos e. Sokan azt mondták, hogy a szemle során kivonhatják az autót a forgalomból ha nincs tökéletes műszaki állapotban, viszont volt aki azt mondta a szemle közben ezekkel nem foglalkoznak. Felhívtam az NKH műszaki ellenőrét, aki azt mondta hogyha kívülről nem látszik semmi hiba az autón akkor lehet vinni. Csak az alján van lakatolni való az kívülről nem látszik, viszont a motortető jégverte de nem törött és nem rohad. A szélvédő pedig karcos. Pénzem nincs maximum a szélvédőt tudom kicseréltetni mert az elég egyértelmű, viszont azt nem tudom hogy a motortető csúnyasága okot ad e arra, hogy elvegyék a forgalmim?

2014. máj. 22. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagy nyomódás van a motorháztetőn, és szintúgy NKH-hoz kell vinnem, mert Osztrák autó.

Műszaki előellenőrzésen azt mondták, ha nem befolyásolja a mehetbiztonságot, akkor nem szólnak bele...

2014. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy abba belekötnének. Az én autóm szinte új volt, amikor viharban kis horpadás lett a tetején. Megcsináltatni nagyon macerás lett volna, ezért hagytam. Most 13 éves és még egy vizsgán sem kötöttek bele.
2014. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Motorcsere szemlénél nem nézik az autó műszaki állapotát. Nekem még a vizsgasorra sem kellett beállnom. Oldalt megálltam, kijött egy szaki, leellenőrizte a motorszámot, lefényképezte, körbefotózta az autót (gondolom ezért nem lehet kívülről szakadt) és ennyi. Az egész procedúra egy óra alatt megvolt és nem került 2e Ft.-ba sem. Egyébként, ha nem eladásra megy az autó, ráérsz a következő műszakin megcsináltatni, fölösleges azért külön elvinni. Ja, és kérd meg a szakit, hogy motorkódosra csinálja meg a papírt, ne legyen motorszám. Így többé soha nem kell átíratni a motorcserét.
2014. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

a motortető nem szép de nem is tragikus állapotú az apró kavicsméretű horpadásokon kívül semmi baja. A szélvédő viszont vitatható karcos és a sarokban van rajta egy 3cm-s repedés is, ami nem befolyásolja a menetbiztonságot mert a fenti sarokban van de hát ott van...szóval a szélvédőt kicseréltetem gyorsan nehogy ezért vegyék el a forgalmit mert akkor falnak megyek. Így is a t*köm tele van ezzel az egésszel a bürokrácia netovábbja, ami itt megy, nem vagyok milliomos nem tudok autóra költeni több százezret egy hónapban. Egyébként nem rohad a kocsi csak alul de oda nem látnak be, lámpák égnek, most lett cserélve benne egy csomó minden. T*kön szúrom magam ha a motortetőbe vagy valami f**ságba belekötnek a majmok. Ja és persze írassam is át 15 napon belül ami ma jár le...

2014. máj. 22. 11:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Érthetőek az aggodalmaid, én is ilyen vagyok, sokszor feleslegen csinálok a bolhából elefántot. Viszont azért szabadjon megjegyeznem hogy két műszaki vizsga között is mindig megfelelőnek kell lenni az autónak, nem csak vizsga miatt gyorsan kipofozni amit nagyon ki kell. Már csak saját érdekből is. Persze, ki a fenét zavar a biztonságos vezetésben egy 3 centis repedés a szelévédőn? De ha már meg van repedve az nagyon gyorsan továbbszalad, ha mondjuk elkapsz egy jó nagy kátyút az úton vagy éppen be is "pókhálósodhat". A rozsdásodás meg olyan dolog, hogy kívül ugyan nem látszik de lehet hogy egy teherviselő elem a kasztnin vagy a futóműben már lényegében szét van rohadva.
2014. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már átnézettem az autót autószerelővel, sok minden meg is lett rajta csinálva, a szélvédő lett volna a következő meg a lakatolás de csak a következő fizu után.

A kocsi alja hál istennek nincsen szétrohadva az autószerelő is mondta hogy szerencse hogy lesz hova hegeszteni majd. Megcsinálnék én mindent rajta de hát ezek nem olcsó dolgok és sok kicsi is sokra megy. a szélvédő csere 180ezer, a motorháztető is drága mert bontottat akarok venni (30e körül) és a lakatolás is kb 13e. Már ráköltöttünk 40ezret a kocsira most már akkor se lesz több pénzem ha az NKH kitapossa a belem. Nagyon remélem hogy nem szivatnak meg.

2014. máj. 22. 12:16
 7/8 A kérdező kommentje:
bocs nem 180ezer hanem 18e. és nem 40et költöttem rá hanem 80at. ha minden kész lesz lesz egy nagyon f**#za kis autóm. de ez az NKH odab##sz.
2014. máj. 22. 12:18
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt már a héten megkérdezted, és akkor sem tudtuk.
2014. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!