Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond a motorommal?...

Mi lehet a gond a motorommal? Adott egy 2000-es évjáratú Yamaha thundercat amivel számomra érthetetlen dolgok történnek (többi lent)

Figyelt kérdés
A motorba vadonatúj aksit tettem, majd miután motorozom 1-2 órát a visszajelző lámpák, a világítás, az indexek elkezdenek halványodni mintha lemerülne az aksi és nem lenne töltés, majd ha leállitom a motort el sem tudom inditani teljesen süket. 5 perc várakozás után a visszajelzó lámpák és a világitás újra teljes fényőkben pompáznak de a motor még mindig nem indul csak kerreg az öninditó. Még 2 óra várakozás és a motor mintha mi sem történt volna újra szépen elindul mintha magától feltöltötte volna az aksit de megnéztem müszerrel le sem volt merülve.Valami túlmelegedhet? Köszi a válaszokat

2014. máj. 20. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az aksiba a feszültség jó marad akkor elvileg nem töltés a baja.

Egy ötlet, ellenőrizd a test kábel rögzítési pontját, ahol le van fogatva a test kábel, nincs e eloxidálva.

2014. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát nem merül le az aksi mert rá 2 órára megint elindul nem mondom h a töltöttségi szint ugyan annyi marad de elindul rendesen utána is!

Köszi a tippet meg fogom nézni

2014. máj. 20. 23:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem marad ugyanannyi akkor meg főleg. Mivel új akksid van az még bírja az ilyen "szivatást". De egy régebbi akksid már rég le lenne merülve és később sem térne magához egy indítózás erejére.

Nem biztos hogy test baj lesz, de ha az van az tud érdekességet produkálni, engem autónál szivatott meg olyan szinten, hogy én is megvettem az új akksit és felújítattam a generátor és mégsem szűnt meg a hiba és annyi volt a baj, hogy ahol a testkábel csatlakozik a kasznihoz ott be volt rozsdálva a kaszni.

2014. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A régi aksi is ugyan ezt csinálta!Dettó ugyan ezt azzal is elindult utána, csak az a helyzet mint ahogy le is irtam egy idö után ugy tünik lemerül teljesen se világitás se semmi szinte!Utána meg megszűnik és újra megy minden független attól h az uj vagy a régi aksi van benn!
2014. máj. 20. 23:44
 5/10 kata kata ***** válasza:
Azért nem ártana műszerrel ellenőrizni a töltést.
2014. máj. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A melegen nem indulásra lenne tippem (gyújtásmodul), de a halványodó visszajelzőlámpára nincsen. Esetleg ellenőrizz le minden kábelcsatlakozást, nem e korrozió űz veled gonosz tréfát.
2014. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy csatlakozási hiba van a gépen. Erősebb a gyanú a testhibára, de nem lehet kizárni a pozitívot sem. Sajnos ez időigényes lesz, nézd végig a csatlakozásokat, és a kábeleket, hogy nincs e oxidáció, vagy szakadás, vagy fellazult kötés valahol.
2014. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A biztosítékokat is nézd meg, nekem egy tönkrement biztosíték okozott efféle viselkedést. A végén odáig fajult a dolog, hogy el sem indult a motor, csak betolásra. Fura látvány, ha valaki egy 600-as túragépet tologat :D De az általad leírt jelenséggel kezdödött a dolog. Végül egy 30 centes biztosíték jelentette a probléma megoldását :)
2014. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszokat!

Sem test sem pozitív hiba nincs!Leszedtem a kábeleket nincs oxidáció korrozió.

Nem igazán értem még mindig h mi lehet a hiba...

2014. máj. 21. 11:22
 10/10 A kérdező kommentje:

A töltést megmértem van rendesen! Viszon ma elmentem motorozni a legnagyobb melegben és már nem egész fél óra alatt jelentkeztek a gondok.Már alapjáratom sincs de azt gondolom h ez másik probléma.

Tegnap este amikor már kicsit hüvösebb volt az idö akkor viszont semmi probléma nem volt vele.

Nem értem mi lehet a baj valaki nagyon okos segithetne!

Köszi

2014. máj. 22. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!