Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran ajánlatos...

Milyen gyakran ajánlatos átnézetni egy autót műszakilag, hogy minden rendben van-e vele? Tegyük fel egy 4-5 éves autó esetében?

Figyelt kérdés
De megírhatjátok azt is, hogy egy újabb ill. öregebb autó esetében hogy is van ez?
2014. máj. 17. 01:22
 1/7 Zsebvirág ***** válasza:
Félévente max. évente. Lehet még új meg minden, de légszűrőket meg az ilyen kopó alkatrészeket gyakran kell cseréltetni.
2014. máj. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. De ez a gyakori cseréltetés kb. féléves-éves szintű, ugye?
2014. máj. 17. 01:28
 3/7 Zsebvirág ***** válasza:
64%
15 000 km-ként kell cserélni, ha jól tudom.
2014. máj. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

A mai 4-5 éves autók normál használat mellett nagyon sokáig jó állapotban maradnak. Általában tizenötezrenként javasolt a jóminőségű olaj és szűrőcsere, a légszűrőt esetleg harmincezrenként..az ajtózsanérok, és nyitásgátlók gátlók olajozása, lámpák ellenőrzése, mennyire hordanak fel, tárcsafék-betétek ellenőrzése,..stb..


én most voltam a harmadik műszakin úgy, hogy semmit nem kellett cserélni, és gond nélkül átment.


az öt éves autó még hibátlan lehet, az öregebbnél befigyelhet bármi is..példul lambdaszondák valamelyike, katalizátor, motorkopás, vezérműszíj, toronycsapágyak...

2014. máj. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15000 km, ha kevesebbet mész vele, akkor legkésőbb egy év. Akkor mindent átnéznek, beállítanak. Nekem jó tapasztalataim vannak ezzel a gyakorisággal.
2014. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Átnézni nem árt 1-2 hetente, persze ha van módja erre az embernek, nem nagy dolgokra gondolok, olajszint, keréknyomás, izzók működése (ezt mondjuk KRESZ szerint naponta kéne). Ha folyamatosan figyeljük az autót, akkor kisebb eséllyel érnek meglepetések a szervizeléskor és nagyjából lehet látni hogy mi mennyire fogy az autón. Persze hangsúlyozom hogy nem egy elvárt dolog ez, csak aki nem kizárólag eszközként tartja és használja az autót, az nem érzi ezt nyűgnek, és elég csak abban az esetben szakemberhez fordulnia ha már úgy érzi hogy az ő képességeit meghaladja a rendellenesség elhárítása.
2014. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsebvirág ***** válasza:

Csak nem értem én ezt a lepontozást...


Ugyanazt írtam mint a többiek csak tömören. Akkor még is mi a fene bajotok van? :@

2014. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!