Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » M a véleményetek az Opel...

M a véleményetek az Opel astra H-ról? 1.4 vagy 1.6 benzines? A dieselek elég rizikósak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kis autó, benzin megbízható csak eszi az olajat, dízelnél mit értesz rizikó alatt? Nem kell tekert órásat, bizonytalan előéletűt, nem megfelelően karbantartottat venni és nem lesz vele nagy gond.
2014. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaza is van elsőnek csak ki lehessen szűrni. Amúgy már van elég rizikó a benzinesekben is mert már ott is van kettőstömegű lendkerék, üzemanyag szivattyú, porlasztók, porlasztó csúcsok. De aki H astrát bír venni nem biztos hogy benzinessel foglalkoznék. Épp azért, a benzinesekbe is viszik a technikát, a diesel legalább gazdaságos.
2014. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "G"-sekben voltak a dízelekkel probléma. Gyakori volt a főtengely törés. De kiküszöbölték. Nekem is ilyen dízel van és 300 ezer van most benn és az adagolón kívül más nem volt rajta javítva. 260-nál fel kellet újítani,de a rossz minőségű gázolaj okozta.
2014. máj. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok ,nyugodtan nézhetek dieseleket is?

Néztem az 1.3 és 1.7 gázolajost!

2008-tól mert azok már fiatalabbak, legtöbbe 100 ezer felett van ,de inkább 150 felettiek...opel márka szerviz átvizsgálás ?

2014. máj. 8. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
6 év alatt 150 ezer km nem olyan sok egy dízelbe, sőt, évi 25 ezer még átlagon alulinak is mondható. Ha 100 ezret futott akkor vagy nagy mázlid van (bár az ilyen autót nem te fogod megvenni, hanem a nepperek), vagy negyedmillióról van visszatekerve az órája, és akkor bizony problémás lesz. A 150 is gyanús.
2014. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen én javasolnám neked a dízelt. Az 1,7-est főképpen. Jobb a lóerő súly arány. Kevesebbet fog enni és nem terheli a motort annyira.
2014. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van, 1.7-es. Én szeretem nagyon. Nagyon nyomatékos ez a motor, nagyon jól gyorsul. Az autó is kényelmes és nekem még mindig nagyon tetszik. Igaz az enyémben félbőr ülések vannak, gyári sport futómű van alatta meg bixenon fényszóró és egyéb nyalánkságok...

Típushibái azért vannak, de egyik sem vészes.

Lendkerék + kuplung 200.000km körül cserés, ezt kalkuláld bele (250-300eFt alsó hangon).


Benzinesek közül inkább az 1.6-os ajánlom. Van belőle egyébként 1.8-as is... Az 1.4 kicsit tényleg lomha. Persze ettől még el lehet vele közlekedni.


"...adagolón kívül más nem volt rajta javítva..."

Adagoló?! Milyen adagoló? Ezek már CR dízelek. Nagynyomású szivattyú és rail-cső van bennük, nem adagoló.

2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!