Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja ezt? Az önindít...

Miért csinálja ezt? Az önindító a bűnös? Ha igen, pontosan melyik része?

Figyelt kérdés
Van egy '99-s F Astrám.Kb. egy hónappal ezelőtt 2-3-szor azt játszotta, hogy csak a második kulcsfordításra kezdett tekerni az önindító. Kb. 2 hete pedig kb. minden 10. indításkor(esős idő után gyakrabban)kulcsfordításra csak kattan, és a 7-8. "kattogtatásra" kezd el tekerni.

#önindító #Opel Astra F #önindító nem teker
2014. máj. 7. 17:38
 1/4 kata kata ***** válasza:
Behúzómágnes.
2014. máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szelepke ***** válasza:

Elsőkörben tisztítsd meg az akksisarukat.

Második körben a bendix ment el vécére. /ez a legvalószínűbb/

2014. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is van. A legvalószínűbb, hogy elkoptak a kefék, és a kivezető drót fennakadt a kefetartóban. Néha neki tudja nyomni a rugó a kommutátornak, és akkor indít, máskor nem, nem érintkezik, és nem is indít.

De az is lehet, hogy lelazult a motort a kasznival összekötő ujjnyi vastag kábel.

2014. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csaba1207 ***** válasza:

Előttem szólóhoz csatlakozok, nekem is volt ilyen, nem is egyszer, a következők voltak:

Egyszer a generátor testkábelem volt lelazulva a motorról, már annyira el volt gyengülve, hogy végül cseréltem

Aztán, ami nagyon hasonlít a Te hibádhoz: A az önindítónak a siklócsapágya elkopott (astra F jellemzően produkálja), és el kezd lógni a tengely. Na ekkor nem tudja a behúzó meghúzni. A jelenség egy nagy semmi. Gyújtás van, de semmi más, néha nem is kattan. Ja, és jellemzően esős időben nekem is. Javítás kb. 7.000 Ft volt szervízben.

Aztán mikor mindezek után már jó lett volna, megint csinálta, de akkor már egyszerűen rájöttem mi volt a baj, mert gyakorlatilag egy tompa koppanással kettétört a gyújtáskapcsoló házam :)

2014. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!