Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom mikor van sűrítés...

Honnan tudom mikor van sűrítési ütem?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a gyakorlati vizsgám, ahol előfordulhat, hogy kell nyomásveszteség mérést végezni. Azt tanultam, hogy ezt a dugattyú felső holtponti állásánál kell elvégezni, amikor a szelepek zártak (hogy ne menjen el a sűrített levegő), viszont ugye a 4 ütemű motor 2 főtengely fordulat alatt nyom le egy működési ciklust, tehát ha fent van a dugattyú, attól még lehet, hogy pont szelepváltás van, nem sűrítés.

Honnan tudom, hogy mikor zártak a szelepek? Vagy ez ilyen próba-szerencse dolog és ha feltűnően ereszt a szívórésznél/kipufogónál, akkor fordítsak rajta még 1-et?

Köszönöm a válaszokat előre is!



#holtpont #nyomásveszteség mérés #szelepváltás #sűrítési ütem
2014. máj. 4. 11:52
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
Talán a szelephimbák állásából?
2014. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem látod a szelepeket, akkor igen, nagyjából ezt tudod, csinálni, de akkor is kérdés hogy miből fogod tudni, hogy az adott henger pontosan a felső holtpontban van-e. Esetleg a lenderéken, vagy szíjtárcsán lehet ilyen jel.
2014. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: nem akarnám ezért leszedni a szelepfedelet

2. válaszoló: az első hengernek ugye van felső holtponti jelölése a lendkeréken az előgyújtás beállítás végett, a vele együtt mozgó henger is ugyanekkor van felül (csak ott épp más ütem van), a többi henger meg 180°-al van arrébb (4 hengeresnél persze), de láttam olyan videót is, ahol egy 8 hengeresnél a tag úgy határozta meg a felső holtpontot, hogy a gyertya nyílásán egy hosszú csavarhúzót dugott a hengerbe és addig fordított a főtengelyen, amíg nem ment már feljebb a csavarhúzó.

Amúgy közbe olyat is olvastam, hogy a műszert csatlakoztatva kell forgatni a motort, így látni lehet mikor a legnagyobb a nyomás, ott lesz a sűrítési ütem teteje.

Egyébiránt köszönöm a válaszokat! Ment a zöld

2014. máj. 4. 14:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Olyat is olvastam, hogy egész egyszerűen csak odateszed az ujjad a gyertya nyílásához miközben vki forgatja a motort, és ha nyomást érzel, akkor sűrít éppen.
2014. máj. 4. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!