Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha dt 80 tuning lehetséges?

Yamaha dt 80 tuning lehetséges?

Figyelt kérdés
Nos volt régebben egy dt 80-am , de most újat veszek egy kicsit drágábban , szebb kinézetűt. Nos emlékszem , hogy a régebbi elég higgadt motor volt nem az a pörgős típus és a teljesítménye sem volt a legnagyobb. A kérdésem az hogy a ccm növelése nélkül mit lehet vele tenni hogy egy kicsit pörgősebb legyen , mint pl a mai 50 ccm -esek (dt 50, rieju rr 50 , aprilia mx 50) . Emlékszem valaki írta , hogy a karbival lehet sokat variálni , hogy felvenni a súbert és nagyobb fúvókát belerakni , erről valaki tud nekem részletes leírást adni ?? Valamint mi mással lehetne még elővarázsolni pár pacit. ? (Amúgy a motor supermotonak készül ) A válaszokat előre is köszönöm :)

2014. ápr. 12. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi kireszeltük a kipufogó nyílás tetejét, ettől alacsony fordulaton kicsit halottabb lett, magas fordulaton viszont sokkal erősebb. Illetve magasabb fordulatszámig lehetett húzni neki, a végsebessége 80-ról felment kb 95-ig.
2014. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem . És a karbival is lehet valamit variálni ?? Valamint egy sport kipufogó többet számítana mint ez a kireszelés ??
2014. ápr. 13. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Karburátorral nem sok mindent tudsz csinálni, vagyis inkább úgy írom, hogy ha csak szimplán a gyári motornál megnöveled a fúvókákat, akkor nem lesz jó, csak fulladni fog a motor.

A Dt-ken alapból rezonátor kipufogó van, biztos lehet hozzá gyártani egyedileg jobbat, de azt meg kell tervezni, és az elkészítése sem egyszerű.

Ezzel a kireszeléssel tulajdonképpen a vezérlést tolod el magasabb fordulatszám felé.

Ami volt nekem Dt, az gyári állapotában kb olyan volt, hogy tök mindegy melyik fokozatban voltam, húztam egy gázt és elkezdett gyorsulni valamennyire.

Miután átvariáltam, ha alacsony fordulaton húztam gázt, nem gyorsult. Vissza kellett váltani, de azután nagyon elindult. Ugyanúgy lehetett motorozni vele, mint eddig, csak mikor pl előzni akartál, vissza kellett váltani.

Amit még csináltunk, hogy a kipufogót szétvágtuk, voltak benne valami sűrű rácsos lemezek egymás mellett, amik felfogják a kormot, olajat.. Azt kivettük, ettől lett olyan érces hangja, mint valami 250-es krosszgépnek, sokan kérdezték is hogy miféle motor van ebbe.

Amit tudsz még csinálni, hogy megnöveled a kompressziót a henger, vagy a hengerfej síkolásával, kisebb égéstér kialakításával. Ezt is ki kell számolni, mert ha túl sokat esztergáltatsz belőle, 95-ös benzint nem tankolhatsz bele, csak 100-ast vagy etanolt.

Teljesen etanolra is lehet alakítani, ekkor jóval nagyobb teljesítményt is el tudsz érni, ekkor mindenképp kell nagyobb fúvóka. Azt ki kell tapasztalni, hogy mekkora. Viszont azt mondják, hogy a 2 ütemű motorolaj nem keveredik jól etanollal. Ráadásul hideg időben elég nehezen fog indulni.

Akkor úgy emlékszem, lehet hozzá kapni 110 ccm-es hengerszettet is.


Ami a lényeg, hogy csak a karburátor csavargatásával, elállításával semmi jót nem fogsz eléri. Az minden motoron csak egyféle beállítással működik jól.

2014. ápr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos vettem egy újabb szériásat. Állítólag benne van a fojtás is , azt hol keressem a kipufogóban ? Mert menni megy csak 8000 - nél kb megáll a fordulat és a hangja is elég gyengusz , valamint a kipufógóra 80 km/h van írva és alattam üveghangon kereken 80 at megy a motor ami gondolom nem véletlen egybe esés. Na meg 6.-ba abszolút elfogy az erő . Az tuti hogy nincs semmi elkopva benne mert a hangja gyönyörű meg odakap rendesen de volt fojtott motorom és pont efféle jelek voltak jelen a gond , hogy nem tudom hol keressem a fojtást .
2014. ápr. 13. 22:23
 5/6 anonim válasza:
0%
Én tapasztaladból mondom mert én kiprobáltam!!! Ahoz hogy a DT 80 ad jol menjen páratlanul jol ahoz tegyél rá 1 sport kipufogót,amihez 5%-al nagyobb fuvókát kel tenni mert másképpen nem fog menni! sport levegő szürőt,és tuning gyujtás rendszert ami a fordulatot kiengedi 12000-től tovább és minél nagyobb fordulaton mész annál elörébb huzza a gyujtást.Garantálom hogy párja nem lessz !!!!!! Ha eddig ment 100 at akkor igy fog 150-160 körül,és 2-ban még felkapja az elejét!!!! ez már ki volt próbálval!!!!
2014. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dt lc2 80 válasza:
Heló valaki át tudná nekem linkelni hogy hol lehet venni sport gyújtást?? (Köszönöm!)
2016. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!