Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » E 6550-es Intel processzor...

E 6550-es Intel processzor van a gépemben.2.33 GHz-es az órajele elvileg, de még eddig sose láttam 1.8-nál gyorsabban működni. Tuning lehetséges?

Figyelt kérdés
Az alaplapom ASUS P5LD2-X/1333-as. Lehetne valahogy nagyobb teljesítményre bírni ezt a procit? Kérném a válaszokat nagyon közérthetően fogalmazni, ha lehet. Köszönöm.
2014. febr. 11. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alaplap (hivatalosan) nem támogatja a 1333 FSB -t,

így 1066 -al megy, és ennél ez a maximum amit a CPU tud.

Bioszban megpróbálhatod ha van mód 1333 -ra állítani az FSB -t, de ez instabilitást okozhat, mert az alaplap nem biztos hogy bírni fogja.

(Amúgy az hogy most 1.8 vagy 2.3 -al pörög a CPU nem érezhető maximum jelentősebb CPU -t igénylő program pl. videó konvertálás 90 perc helyet 80 perc alatt végez)

2014. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon megérezhető még windows alatt is. Annak a CPU-nak nagyon a alacsony a szorzója, 9-es és magas az FSB-je, 266- így jön ki az órajele. Neked az FSB 200-on van, ezt kell felvinned 266-ra és rendben lesz. Memóriára figyelj, ha kell, vedd vissza a szorzóját.
2014. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Böngésztem a BIOS-ban, az "advanced" menüben láttam, hogy az FSB speed 1333-at mutat (de szürkén, tehát nem piszkálható). A proci FSB-jét lehet a BIOS-ban módosítani?
2014. febr. 11. 11:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, ez az FSB a proci adatai között volt, bocsi. Annak a 200 MHz-es jelnek a felemelésére pedig nem találtam lehetőséget a BIOS-omban. Elég reménytelennek tűnik a dolog, úgy látom.
2014. febr. 11. 11:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Na igen, volt "némi" hiányosság a tájékozottságomat illetően a témában. De most minden rendben van. A bioszban az alaplap órajelét kellett 266-ról 333-ra állítani, ekkor lett az FSB ugye 1333 MHz (simán viszi, talán ezért is van a nevében hogy .../1333!). A processzorom max. szorzója 7-es, így már be is állt a névleges 2333 GHz. A teljesítményindexe mindjárt felment 4,7-ről 5,9-re, és persze ment feljebb a memóriák teljesítménye is.

Köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 15. 09:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!