Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kérdés motorosokhoz?

Egy kérdés motorosokhoz?

Figyelt kérdés

Nem találok sehol egyforma mintájú első és hátsó sport gumit ezekben a méretekben: első 90/90 vagy 90/80 R16, hátsó 110/80 R18. A motor egy 180ccm -es Honda NS "125" F 1986-os. Mindenképp sport gumi kell (kanyarodtam már le jóval nagyobb köbcentis gépeket, ezek után is szeretnék). Tehát:

Mennyit számít, hogy pl elöl egy Pirelli MT75, hátul egy Pirelli Sport Daemon lenne? (vagy pl külömböző mintájú de mind a kettő Mischelin lenne vagy Dunlop).



2014. ápr. 10. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szvsz tök mindegy, hacsak hátra nem szöges terepgumit, előre meg slick pályagumit teszel. A kerék karakterisztikája legyen egyforma/nagyon hasonló és kész.


Autónál is csak egy tengelyre kell egyforma mintázatú és kopottságú gumit rakni.

2014. ápr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt a motoromon eltérő márkájú gumi is. Semmi baj sincs vele. Az NSFnek valóban ilyen eltérő sajna ( vagy nem sajna ) a sugár mérete, ezért szerintem szettben nem fogsz találni rá papucsot.

Az általad felsorolt két típus inkább túra gumi ( sportos beütéssel ) szerintem jó választás. Pályára nem ajánlanám ( állandóra ), de közútra nagyon jók.

Én általában elöl keményebb keveréket használok, hátra szoktam puhábbat rakni - évekig sima Diablo volt elölt és Diablo Corsa hátul. Most picit váltottam mert 2 komponensú van elöl és hátul is utcai használatra.

Arra kell figyelned, hogy pár gyártó egyes termékei ( pl Meztelernél van ilyen) kifejezetten kéri, hogy elöl és hátul ugyanaz a típusú gumi legyen ( hogy ebben mennyi a marketing vagy nem, ezt én nem tudom ). Mindenképp olyan helyen vásárolj ahol azért értenek hozzá.

Budapesten én Pásztoynál vettem ( kicsit fura figura de ért hozzá ), illetve Debrecben a R17 Terrex KFTben. Nekem is a Terrexes srác oldotta fel a vegyes cucc problémáját ( Diablo Corsa III volt elöl és Bridgestone S20 hátul ). Nem kapok tőlük pénzt a reklámért :)

2014. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szinte biztos voltam benne, hogy ez lesz a válasz de gondoltam megkérdem, biztos ami biztos. Tudom és értem az autós példád de motoron kicsit más az igénybevétel, főleg mert én borogatom ha kell ha nem. Köszi a választ!
2014. ápr. 10. 20:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!