Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező e megállni főútvonalo...

Protézis kérdése:

Kötelező e megállni főútvonalon ha gyalogátkelőnél vár gyalogos?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincsen jelzőlámpa, úgy a gyalogosnak elsőbbsége van a gyalogátkelőhelyen.


Attól még hogy főútvonalon mész az nem azt jelenti hogy senkinek sincs elsőbbsége veled szemben. Csak annyit jelent hogy a kereszteződésekben neked van elsőbbséged a mellékútról jövő autóval szemben.

2014. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dörmögő ***** válasza:
63%

Nem. Vagyis attól függ hogy mire vár a gyalogos. Ha láthatóan átkelésre akkor meg kell állni. Azt viszont tudni kell hogy a gyalogosnak csak a zebrán van elsősége, a zebra képzeletbeli meghosszabbításánál (ami már járda) nincsen. Ez annyit jelent hogy a gyalogos nem kelhet át ész nélkül a zebrán "úgyis meg kell állniuk" felkiáltással. Mielőtt lelép a zebrára meg kell győződnie annak veszélytelenségéről. Az autós részéről meg úgy kell megközelíteni a zebrát hogy bármilyen esetben meg tudjon előtte állni.

Ha viszont a gyalogos a zebra előtt láthatóan csak arra vár hogy pl a párja utolérje akkor nem kell az autósnak megállnia.

2014. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

#2: téves - tipikus suttyó paraszt - értelmezés.

A gyalognak elsőbbsége van a járművel szemben a zebrán, ÉS EZT AZ ELSŐBBSÉGET BIZTOSÍTANOD IS KELL SZÁMÁRA!


Hiszen a főúton haladó autó számára is úgy biztosítod az elsőbbséget, hogy megállsz a macisajtnál és megvárod. Nem hajtasz ki elé, mondván, hogy csak a kereszteződésben van elsőbbsége, de amíg nem hajt be, addig nincs.

2014. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
#3 miért kell belekötni a #2esbe?... korrektül leírta...
2014. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dörmögő ***** válasza:
60%

# 3

Ha nem tudsz szöveget értelmezni akkor ne köss belém. Az írtam hogy ha láthatóan arra vár hogy átmehessen akkor át kell engedni (ezt most a te kedvedért lassan gépeltem). Ha viszont ott ácsorog mint egy fa*-sz és a telefonját nyomkodja, láthatóan meg sem fog moccani akkor nem kell megállnod a zebránál.

2014. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dörmögő ***** válasza:
77%
Hogy leegyszerűsítsem neked csak akkor kell elsőséget adnod a gyalogosnak ha ő az átkelési szándékát ráutaló magatartással jelzi a környezetnek. Olyanakk nem kell elsőbséget adni aki láthatóan át sem akar menni. És a kérdés arról szólt hogy minden esetben meg kell-e állni. Ezért a válaszom hogy nem.
2014. ápr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
3-as bunko választ adott. A kérdés engem is érdekelt,azért vagyok itt. Nemsokára vizsga,ezért nem mindegy a kérdés,sőt a gyalogosok épsége miatt sem.Én is azt hittem ha egyenes úton haladok nincs elsőbbségük,de igen.És ezért kell lassan megközelíteni a zebrát,h meg tudj állni ha kell.Viszont tényleg vannak olyan hülyék akik csak ott állnak,te megállsz vársz rá,hogy át-e kel,de ő csak néz.Erre oktató lekiabálja a fejed,hogy minek vársz rá. Ennyi.De kanyarodásnál,(lámpás kereszteződés)ha lefordulsz,mert zöld van akkor a gyalogosooknak piros lesz,ezért akkor neked van szabad utad.
2014. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 az se igaz amit te írsz...az utolsó mondat h te kanyarodsz akkor a gyalogosnak piros...

TELEZÖLDNÉL a gyalogosnak is zöld van...

2014. ápr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bocsi az előzőnek,lehet h rossz választ adtam,annyira még nem vagyok vele tisztában.de ahol egyszer kereszteződésnél közlekedtem,ott azt mondta az oktató nekünk zöld,nekik meg piros van,így nem kell megvárni őket.jövő héten vizsga,az ilyenekre is nagyon kéne figyelnem,csak még nehéz összpontosítani az egészet.
2014. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!