Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van a kereszteződés...

Mi értelme van a kereszteződésben a tele zöld jelzésnek?

Figyelt kérdés
Elvileg az nem lenne baleset veszélyes ha mindenkinek egyszere van zöld lámpája? Én ezt nem nagyon értem

2014. ápr. 6. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Tele zöld azt jelenti, hogy előre és jobbra mehetsz, ha balra akarsz kanyarodni, elsőbbséget kell adnod annak, aki szemből jön. Ha nem teli, hanem nyilakból áll a zöld, pl egyenesen és balra, akkor mehetsz balra elsőbbségadás nélkül, mert ekkor a szembejövőnek csak balra van zöld.
2014. ápr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyival egészíteném ki az előző válaszát,hogy a teli zöldes kereszteződéseknél ,ha van gyalogos átkelő hely akkor a veled párhuzamosan közlekedő gyalogosoknak is szabad jelzésük van.Így ha jobbra vagy balra kanyarodsz nekik is elsőbbséget kell adnod.
2014. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az értelme hogy hamarabb lesz újra zöld az adott irányból.

Mert általában úgy szokott lenni hogy: előre, jobbra lesz zöld szemben lévő oldallal együtt. majd jönnek ezután a balosak külön. Majd ez újra megismétlődik a kereszt irányban.

A telezöldnél ugye van az embernek zöldje majd a keresztirányúaknak, és utána megint "mi" következünk


tehát ahol kisebb a forgalom de elkél a lámpa ott szerintem teljesen jó

2014. ápr. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kata kata ***** válasza:

"Elvileg az nem lenne baleset veszélyes ha mindenkinek egyszere van zöld lámpája?"


Nem! Amennyiben ismeri a közlekedési rendszabályokat.

2014. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hungária körúton is vannak ilyen kereszteződések, méghozzá a Stadionok közelében.


Ami baromi forgalmas.


Én is elég veszélyesnek tartom az ilyeneket. Nagyon-nagyon gyakori ezekben a baleset. Tegnap is pl. volt egy a Miskolci úton és az Üllőin is.


Viszont mindkét helyen egy idióta okozta. A Miskolcin figyelmetlen volt, aztán leszerelte a rendszámtáblát és elment egy taxival. Miután összeütköztek egy autóval. Üllőin pedig egy Mercedes ment baromi gyorsan.


Szóval ezekkel a kereszteződéssel annak van gondja aki nem tud közlekedni. Az meg is érdemli, hogy balesetek legyen. Az a gond csupán mikor emiatt a normálisan közlekedni tudó szívja meg.

2014. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az itt leírtakat, hogy sok helyen nem tartják be a nyilas és telizöld jelzéseket. Itt nem a sofőrökre gondolok, hanem hogy rossz féle lámpa van kint.
2014. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Fogarasi úti Tesconál amúgy tettek lámpát a balra kanyarodóknak is pár hónapja, mivel ott korábban rengeteg baleset volt. De tényleg. Iszonyat sok. És elég súlyosak. Szanaszét törtek az autók a balesetekben. Motoros gázolások is voltak. Embert is gázoltak, mivel még a gyalogosoknak is zöld volt akkor.
2014. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!