Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyi km lehet...

Szerintetek mennyi km lehet valósan benne?

Figyelt kérdés

Vette megy autót, a jöv héten hozom majd el (kereskedés)

Külföldről behozott turbó dízeles renault laguna 1.9


A kocsi kívülről nagyon jól néz ki. Hárman néztük körbe, de sehol egy horpadás, vagy törés nyom, illesztéseknél is rendben minden.


Belső tér teljesen rendben. Bőr-szövet (középen szövet, körülötte bőr), sehol egy folt, vagy valami komoly használati nyom, igaz ki volt tisztítva, nem is tagadták.


Az ülések, mindegyik, tök kemény. Apám és ismerőse ezen akadtak fenn, hogy olyan mintha új lenne.


A váltó (szerintem) tökéletes. Az a gyengém. Perfektül érezni minden fokozatot. Amikor vezetni tanultam, akkor egy swift-ben ültem, és nem volt annyira ritka, hogy 1-es helyett 3-asba, hátramenet helyett 4-esbe váltottam, annyira le volt használva.


Rozsdát a karosszérián nem láttunk.


A motor elég jól indult, füstölni nem füstölt. A hangja is tetszetős volt.

Még előtte nyomkodtuk elől hátul, rugózás okés volt.


Próbakörön jól ment a vas, fekvő rendőrön nem ugrált, stb, jó volt minden. Nagyobb kanyarodásnál se volt gond (féltengely).


700e Ft volt.


Az óraállás 116e km volt benne és eléggé mondták is, hogy ez valóban ennyi.



Én nem tudom elhinni megvallom.


Ausztriából hozták be állítólag, még érvényes rá az ottani műszaki, most pedig 2 éves műszakit fognak adni hozzá.


Én se tudom elhinni ezt a 116-ot, ismerős szerint is van tuti 200, vajon mennyi lehet?


Annyira nem izgat, tehát nem a km állás alapján választok, inkább abban számít, hogy tudjam, melyik szerviz mikor esendő.



(szerelőhöz mindenképpen el fogom vinni, valszeg vezérműszíj csere lesz is a bizt kedvéért, illetve asszem az olajszűrőre (bocs, lehet rosszul emlékszem?) mondták, hogy 10e km-enként kötelezően cseréltessem


Amúgy említették, hogy ha nem tetszik, bármikor visszavihetem, visszavásárolják (nyilván alacsonyabb áron), illetve évek múlva is visszavihetem és megveszik, beszámítják, ha jó állapotban van. (ez abban hangzik biztatóan, hogy ők is úgy gondolák, hogy jó most az állapot)


Nah most, ha szarrá lenne használva, akkor a belső csak elhasználtabb lenne nem? Mindenki azt mondta, hogy nem éri meg cserélni, az ajtón is ugyanaz a borítás, tehát nem az van, hogy a üléseket újrahúzták.


Kereskedő váltig állította, hogy nagyon jó vételt csináltam, illetve fogadjam el, hogy ebben tényleg ennyi a km állás és szerencsém volt. Aki ott volt velem az is oda-vissza volt tőle (mármint a kocsitól elsősorban, nem a km-ektől).


Én nem vagyok kompetens a témában, ezért is mentem több emberrel, de így is meg lehet szívni persze.


Kíváncsi vagyok mások véleményére is, mondjuk persze számíthatok rá így, hogy kapok hideget bőven tőletek :)


Persze tudom, hogy elmesélés alapján nem lehet valós képet kapni a kocsiról, de a vélemények érdekelnek.



2014. ápr. 6. 20:08
1 2
 11/17 VarMa ***** válasza:

igen kb 30e korul mozog... en ketszer csereltem belsot autoban.

eloszor 30e-ret fizettem a 4ulesert (amibe benne vilt a legzsak es az ovfeszito) es az ajtokarpitokert.

masodjara mert sokat jartam hozzajuk megkaptam ingyen csak nekem kellett kiszedni az autobol...

ez amiatt van mert a kutyanak sem kell a belso ezert orulnek neki ha megszabaditjak tole oket es nem kell vele veszodni...

legalabb is en ezt tapasztaltam a francia autos bontoban...

2014. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát, egy dízelnél a 116ezerbe valószínűleg a tavaszi óraállítás is belejátszik, de ne ezzel foglalkozz. Nem km, hanem állapot után veszünk használt autót. Így, ahogy elmondod, valószínűleg te vagy a szabályt erősítő kivétel. Sok szerencsét hozzá!
2014. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Noh, tegnap vitte el faterom egy ismerőséhez szervizbe. (Vagy lehet iskolába, mert a csávó tanít egy autószerelő suliban)


A lényeg, hogy szétkapta amit kellett és körbenézett.


A vezérműszíj állítólag elég jó állapotban van, szerinte 10-15e km-t is mehetek még vele, így kicsit megnyugodtam, hogy nem sos, így a hó végén ráér majd a szervizelés. (akkor fog ráérni)


A kuplungom volt eléggé kemény, reménykedtem benne, hogy ez alapból ilyen, de mondta, hogy azt érdemes lesz cserélni szintén. Ezt nem kötelező most, de szerintem nem szarozom vele.


A vezérlés (meg vízpumpa), szűrők, olajok (azt hiszem fékbetétek is) lenne összesen olyan 100-120e körül munkadíjjal együtt. Talán még olcsóbb is. Majd kiderül tudnak e olcsóbban szerezni normális minőségű alkatrészt.


Mikor kérdeztem, akkor faterom biztos volt benne, hogy 150e-ből kijön az egész úgy, hogy a kuplungot is cserélik. Meglátjuk, nem olcsó, de pár évig utána remélhetőleg csak a 10e km-es szervizek lesznek.


Mindenesetre a kocsi jó állapotban van, esélyes, hogy az órát is tekerték, de valszeg nem 500-ról állították vissza 116-ra, szóval úgy néz ki tényleg keveset használt járgányról van szó. Most már én is hajlok afelé, hogy ez egy valóban jó vétel volt. :)

2014. ápr. 11. 08:22
 14/17 sekri ***** válasza:
örülünk neki :D
2014. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

lattam, mar kereskedo “ismeros” nel vectra 1.7 dieselt, 650Kkm-el h ha felet mondja is elhiszem, aztan mondta h nezzek bele mennyit mutat, meg ott voltak a szerviz papirok is :)


remelem bevallik a gep sok szerencset.

2014. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még az idő ítéletére várnom kell :)

Eddig jól megy a vas, igaz kezdő vagyok, nem versenyzek vele, csak vezetem ahogy kell. :)

2014. ápr. 13. 10:19
 17/17 A kérdező kommentje:

Nah, az idő hamar meghozott egy kis ítéletet :)


Szerencsére csak ki akartam ugorni nem messzire a kocsival, de már félúton lerobbantam. Beragadt a kuplung.


Valszeg haldoklik eléggé. Épp, hogy el tudtam gurulni még a parkolóig. Faterom épp a közelben volt, mutatta, hogy könnyen fel lehet húzni kézzel. Én nem mertem rángatni. Mindenesetre most már sehova nem megyek amíg nem lesz kicserélve, szerencse, hogy nem hosszabb útra indultam vele.


Úgyis be volt kalkulálva a kuplungcsere, de azt hittem, hogy még egy ideig nem kell félnem.

2014. ápr. 13. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!