Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankoláskor azt tapasztalom,...

Tankoláskor azt tapasztalom, hogy amikor maximális nyomással töltöm a benzint mindig kipattan a töltőpisztoly a kezemben. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2010-es új típusú Suzuki Altom van,35 ezer km van benne. Csak ha középig húzom a töltőpisztolyt akkor tudok folyamatosan tankolni. Viszont így meg lassú a tankolás és mindig oda kell figyelni hogy ne nyomjam be túlságosan. Ez normális jelenség egy ilyen fiatal autónál? Próbáltam utánajárni a témának de nem hiszem hogy a tank szellőztető szelepével lenne a gond. Amikor leveszem a tanksapkát hallom ahogy megszűnik a vákuum (szellőző lyukacskákat meg úgy láttam, hogy letakarja a tanksapka). Minden oldalról, szögből próbáltuk a benzinkutassal tölteni, sikertelenül.Köszönöm előre a tippeket, tanácsokat, válaszokat.

#tankolás #tanksapka #töltőpisztoly #üzemanyag töltő cső #szellőző szelep
2014. márc. 26. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
néha velem is ez van, kicsit elforgatom a pisztolyt és akkor nem csinálja ezt
2014. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden kúton ez van? Ha jobban, vagy kevésbé tolod bele, vagy más pozícióban akkor is ezt csinálja?
2014. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos kúton nálam is volt már ilyen. Én dízelt tankolok.

Szerintem ez inkább kút, töltőpisztoly, üzemanyag nyomás függő mintsem autófüggő. Legalábbis én így vettem észre.

2014. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, minden töltőállomásnál ez van... lehetséges hogy ilyen béna a kialakítása az üzemanyag elvezető csőnek ?
2014. márc. 26. 16:39
 5/11 A kérdező kommentje:
heeegany: sajnos igen. Mindenhogy próbáltam, ha valamivel is jobb különböző szögekből próbálva ( kijjebb vagy beljebb) akkor is előbb vagy utóbb kipattan.
2014. márc. 26. 17:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor a kocsival nem stimmel valami.


Néhány kútnál pl annyira érzékeny hogy kannába alig lehet tankolni vele. Van ahol meg csak akkor kapcsol ha már kb éri a csövet a benzin. Ezért kérdeztem ezt.

Meg persze ha nem jól van benne akkor is hamar kattan.

2014. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet bárminek is köze ahhoz hogy használtan vettem?Lassan két hónapja van a tulajdonomban, de már a legelején ezt csinálta az autó.
2014. márc. 27. 07:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valamit tettek már vele amit nem kelletett volna. Sok ilyen gyik-es kérdésből még azt is lehetségesnek tartom hogy le akartak belőle szívni, de bele szakították a csövet.

De sok más baja is lehet.

Lámpával néztél már bele a töltőnyílásba?

Le3het jobb lenne szerelőhöz vinni.

2014. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Az legyen a legnagyobb baja, hogy így 2 perc alatt tudod csak teletankolni nem 1,5 perc alatt! :)
2014. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Heeegany: Köszönöm a válaszodat. Nem tartom kizártnak a válaszod, de Ausztriából hozták a kocsit , pontosabban Linzből, nem hiszem hogy ebben az esetben pont ott próbálkoznának ilyennel :/ . Csak abban tudok reménykedni hogy nem kell bontani vagy ilyesmi.


9-es válaszoló, tök igazad van :) És egyetértek veled.Csak azt se tudom, hogy a szerelő mit tudna ezzel kezdeni, hogyan tudná megnézni egyáltalán. Ezért fordultam a nagy közönséghez a kérdésemmel :)A másik, hogy azért is foglalkoztat mert kitudja hogy később nem e lesz ez rosszabb?

2014. márc. 27. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!