Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszatekerjem-e?

Visszatekerjem-e?

Figyelt kérdés
el akarom adni az autómat (direkt nem írom milyen) van benne 304 000 km és 2007es gyártású amúgy szép állapotban van, magyarországi végig vezetett szervizkönyv stb.. de ezzel a km számmal nem hinném hogy nagy kapkodás lenne utána, de a használtauto.hu tele van ennél láthatóan lefingottabb, többet futott, külföldről behozott, ugyanilyen autokkal 150 000-es km-rel az órában. ha esetleg én is iyen óra állásal adom el, és a vezérlő számitógépben is átíratom, és mondjuk a vevő rájön miután megvette milyen büntetésre számithatok ? vannak-e jogi kiskapuk ?

2014. márc. 25. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Legyek hozzád tiszta szívből őszinte? Szerintem ásd el magad jó mélyre. Emiatt vesznek az emberek szart mert a hozzá nem értők csak a km-t nézik. Elvből nem írnék ki ilyen kérdést mint te, te meg kimered írni... szégyenletes.
2014. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Btk. 348. § Aki jogtalan haszonszerzés végett a közúti gépjármű kilométer-számláló műszere által jelzett értéket a műszerre gyakorolt behatással vagy a mérési folyamat befolyásolásával meghamisítja, illetve a műszer működését megakadályozza, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Kiskapu csak az van amin bemész a börtönbe, bár az sem olyan kicsi.


Hirdesd meg km állás nélkül az autót, vagy add el egy kereskedésnek, ott legalább hozzáértő emberek vannak, majd ők szenvednek vele hogy eladják ilyen állással.

2014. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

300ezer kilométerrel még el lehet adni, ha keresett típus. Ami meg nem keresett, vagy nagyon tucattípus, azt még 150 - 200 ezerrel is nehéz elpasszolni.

Az ár fontosabb, ha jó árban lesz hirdetve, akkor el lesz adva.

2014. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes vevőnek el tudod adni, mert az nem a km órát fogja lesni, hanem az állapotát. Hirdetésbe meg egyszerűen ne írd ki mennyi van benne.
2014. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van ne tekergesd az órát,mert egy normális vevő úgyse azt nézi!Én se a km állást néztem mikor megvettem az autót hanem az állapotát ami jónak bizonyult.Utána derült ki hogy 100.000 km rel többet ment az autó mint ami bele van írva szóval már nagyon kevesen és a nem hozzáértők nézik csak a km órát!Annyit megtehetsz hogy nem írod ki a km állást!
2014. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

büntetésre számithatok ? vannak-e jogi kiskapuk ?


börtön. van kiskapu, esetleg feleznek ha jól viselkedsz.

2014. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 VarMa ***** válasza:

valoigaz a torveny bunteti es butette regebben is de...

Erre mondjak hogy a kereslet alakitja a kinalatot ugyanis en szinte csak azt tapasztaltam hogy ha mar 150e km van egy 10 eves autoba legyen az dizel vagy benzines az mar soook...

Ha markaszervizben szervizeltek vegig az autot akkor nem tekertetnem a helyedben mert alvazszam alapjan letudjak kerdezni. Ha egyeb szervizekben es csak bepecseteltek akkor az mar mas teszta...

A masik baj az hogy az atlag ember nem ert annyira az autokhoz, ok azt nezik hogy mennyi a km, es emiatt joval elobb fogjak megvenni a tekert oras kulfoldit mint a tiedet ami szervizelt de sok km-es...

2014. márc. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!