Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városi használatra kis dízel?...

Bence21 kérdése:

Városi használatra kis dízel? Milyen meghibásodásokra lehet számítani ha így használom? Ha nem erre akkor mire találták ki a kis dízeleket?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

rengetegen használják városban a kis dízeljüket,

-az ég világon semmi különös probléma nincs ebből,nyugodtan járjál vele ,erre valók az autók,erre vannak kitalálva,hogy időnként,ide-oda elmegyünk velük,

2014. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Városban tökéletes, nem fogyaszt sokat és igénytelenebb mint a benzines. Viszont, hogy milyen meghibásodásokra számíthaszt az a kocsitól függ (márka, típus) és az is számít hogy használod (magasabb fordulatot ált. nem szeretik).

Motorra általánosságokat tudok csak írni zajosabb durvább mint a benzines. Attól hogy diesel még jelentős eltérések vannak a motorokban, csak az alapelve és a működése ugyanaz a megoldások, méretek, kialakítás, használt anyagok eltérnek.

Nekem benzines a kocsim, apámnak vagy egy diesel clio-ja arra kellt már költeni, de nem a motor miatt, az viszonylag megbízható de lehet csak mi fogtunk ki jó darabot.

2014. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából a hideg üzemre gondolok inkább, mert nem mindig fog bemelegedni a motor. Tudom a benzinesnek se tesz jót de a dízelek nem szeretik. Ebből adódó meghibásodásokra gondoltam.
2014. márc. 25. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Hőmérséklet föggő, télen mindeggyik kocsit kell melegíteni, nyáron vagy normális hőmérsékletnél elég ha nem azonnal indítasz rá a dieselre hanem megvárod míg a spirál jel jelez a műszerfalon.

Meglep hogy emiatt aggódsz elsősorban. Sokkal nagyobb eséllyel lesz valami mással baj mint amiről te beszélsz.

Egyébként vezetési stílustól is függ kinek miylen kocsi passzol jobban.

2014. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam "vadállat" stílusban vezetni. Csak olvasgattam neten és szinte mindenki azt mondja hogy hosszú távra jó a dízel. Nekem városba rohangálós munkám van és egy 1.6os motorral szerelt Golfom van, ami 9,5L/100km eszik városban. Ezért szeretnék váltani. Nem zárkózom el semmitől, lehet francia olasz is akár. Kb. 1millió lenne mindenestől az autóra.
2014. márc. 25. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni hogy amíg nem üzemmeleg a motor addig ne nagyon gyilkold mert jobban kopnak az alkatrészek és egy motorgenerál nem olcsó.

Valamint ha turbós (tuti az lesz) akkor hetente-kéthetente érdemes megtúráztatni pályán mert a turbóból a kormot ki kell égetni magas fordulatszámon 40-50 km-es szakaszon amire városban nincs lehetőséged.


Ha ezekre figyelsz akkor nem lesz vele sok gond.

2014. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!