Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak városi használatra kis...

Bence21 kérdése:

Csak városi használatra kis dízel? Pl: 206 1.4 HDi meg ilyenek? 1.6-os 3-as Golfot váltana. Városban futkozós munkám van, nem mindig melegedne be a motor.

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elején leszögezem, hogy rühellem a francia autókat, de a Peugeotnak az 1.4 hdi motorja remekül sikerült.

Több ügyfelemnek van ilyen autója, és 5 alatt megáll városban a fogyasztásuk.

Egyedül ezeknél az autóknál a hátsó híd a gyenge pont...típushibájuk sajnos.

2014. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fő szempont a fogyasztás, mivel a mostani autóm 9,5-t eszik városban...:S Igazából arra is kíváncsi vagyok, hogy folyamatos városi használat mellett meddig bírják a dízelmotorok?
2014. márc. 22. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Folyamatos városi használatnál a turbó rakodhat le korommal. Ezt orvosolható azzal hogy időnként meghajtjuk a kocsit. Ehhez nem kell feleslegesen betervezni egy utat, időnként úgyis jár az ember hosszabb utakra. Sokan próbáltak engem is lebeszélni arról hogy városi használatra dieselt vegyek. Ha sikerült volna lebeszélniük akkor azóta szidnám őket is meg magamat is. Többéves használat alatt sem következett be a jóslat amely úgy szólt hogy a dieselek nem bírják a rövid távokat, meg a diesel csak hosszú útra jó. Legjobb döntésem volt hogy kicsi dieselt vettem. Bár nem a legkisebb mert 1.7-es, de az 1200 kilós kocsimban ez is csak 6 litert eszik városban. Ráadásul 300-ért veszem a gázolajat (ne írjatok privátot, keressetek fel kamionosokat, buszosokat, traktorosokat)
2014. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Még a hasonló jó tanácsok szoktak lenni mint hogy kis benzinest vegyél. Ehhez hozzáteszem hogy a kis benzines motor is csak kis kaszniban fogyaszt keveset.

Másik érvem a diesel mellett hogy kis fordulaton húz. Nem kell agyonpörgetni ahhoz hogy meginduljon, így a kedvező fogyasztás mellett elég erősnek érzed a gépet. A benzinesből például egy 100 lovas motorral szerelt autóval úgy közlekednek sokan hogy spóroljanak az üzemanyaggal hogy nem pörgetik 2-2500 fölé. Így még mindig többet eszik mint a diesel, viszont olyan mintha csak egy kis 60 lóerős autóval közlekednének.

2014. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2014. márc. 22. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van :)


Ez kimondottan egy városi szaladgálós autó, semmi baja nem lesz. De hosszabb utakra is ugyan olyan jó. A fogyasztás öt alatt. futóműve az lehetne keményebb és stabilabb is. Elől a futóműnél a stabilizátor rúdba a szilent szokta megadni magát, lehet hallani kotoncol :) De csak pár ezer szerencsére.


És ahogy az első is írta, ezeknek az autóknak a hátsó hídjuk a problémás. A baj az benne hogy kompletten egyben van az egész híd a futóművel és nem is újítják fel hanem csere az egész. Újonnan nagyon drága, 30 ezerért vettem egy használt jó állapotút a bontóban, másfél óra alatt, kicseréltem az egészet. Átpakoltam féket csapágyat mindent, szóval a csere egyszerű.


Na végül is csak arra akartam kilyukadni, ha ezt a típust akarod megvenni a hátsó hidját mindenképp ellenőriztesd le. mert valaki ezért akar tőle megszabadulni. Amúgy a kocsi rendben van. Amúgy több százezret simán elmegy a motorja azzal nincs baj, csak rendszeresen szervizelve legyen. Bocs kicsit elhúztam a választ :D

2014. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyugodtan:) minden választ szívesen fogadok:) Olyan kérdésem lenne még, hogy a frissebb verziója a 206-osnak mivel másabb? Mit javítottak rajta? Volt a családban egy korai darab, annak a motorvezérlőjével volt baj, meg a váltója nem volt valami jó. Ezeket már "javították" benne?
2014. márc. 22. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!