Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a vevő kiszeretné próbálni...

Ha a vevő kiszeretné próbálni az eladó járművet, megkérhetem, hogy addig hagyja ott valami értékét?

Figyelt kérdés

Eladok egy segédmotor kerékpárt, és még ilyet soha nem csináltam ezelőtt.

Ha ezt ellopják, akkor elég rossz esély van megtalálni, szinte semmi... Nincs rajta rendszám, ezer járkál belőle az utcákon.

Azon gondolkoztam, hogyha jön a vevő, és látom hogy gyalog jött, vagy valami rozoga biciklivel, és elszeretné vinni egy tesztútra a motort -mert hát ez azért a vásárlás egyik alapeleme-, akkor megkérhetem, hogy azon idő alatt hagyja ott nálam a kulcsát, vagy a telefonját?


2014. márc. 23. 21:42
 1/7 intrepid ***** válasza:
Teljesen elfogadott gyakorlat. A vételárat is kérheted, hogy tegye le, és ha nem jön létre az üzlet, visszaadod.
2014. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Letétbe persze hogy kérhetsz valamit. De inkább igazolványt kérj. Azzal többre mész:)
2014. márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazolványt elsősorban.


A telefon és egyebek azért húzósabb ügyek: mármint a telefon is lehet drága, de ha a kezedbe ad egy lopott telefont mire mész vele? Ha esetleg elviszi a motorodat, utána meg eladáskor kiderül hogy lopott a telefon, akkor nem csak egy motorral leszel szegényebb...


Illetve én megkérném, hogy mutassa fel a jogsiját először - ha nincs érvényes kategóriája a járműre, akkor nem megy vele sehova.

2014. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg egy motoros cimborát, hogy kisérje el a vevőjelöltet, és esetleg, ha elfelejtené, mutassa meg neki hogy kell az utca végén visszafordulni.
2014. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Intrepid írta jól, ráadásul ezzel a módszerrel ki lehet szűrni a motorozgatni vágyókat is!


Ha igazolványt kérsz tőle, akkor teheted elegánsan is, ha arra hivatkozva kéred el a személyi + lakcímkártyát, hogy amíg próbál, te kitöltöd az adásvételit!

:D

2014. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen,de azért legyen azonos értékben a motorral
2014. márc. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megkéred a vételárat adja oda addig ez a legbiztosabb, személyit ilyesmit hülyeség, mert mi van ha pont a tesztút alatt igazoltatják, szóval necces.
2014. márc. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!