Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házilag hogyan fényezzem újra...

Házilag hogyan fényezzem újra az autóm?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének,de nem szeretnék tízezreket költeni,a tető fényezésére!Sajnos a kocsi tetején a lakk eléggé lekopott és már a festék is kezd itt ott halványulni.A kérdésem,az lenne,hogyan tudnám én itthon házilag kicsit feljavítani,persze csak ideiglenesen?Kompresszor van!Milyen csiszoló papír,lakk,pisztoly(kompresszorhoz),stb kell?Értelmes válaszokat kérnék!Agysorvadásban szenvedők kíméljenek! Köszönöm!
2014. márc. 18. 17:54
 1/5 dirtboy ***** válasza:

nem vagyok autófényező,be sem mernék vállalni komolyabb idomot de elméletben nem túl bonyolult.


a felületet lecsiszolod,elég a gittig

finom papírral át futsz rajta

kimaszkolod az autót amennyire csak lehet

zsírtalanítod a festeni kívánt részt

szórógittel befújod

polírozod

ismét szórógitt

vizes polír

tisztítás után mehet a szűrőpapíron átfolyatott festék rá nem túl nagy nyomáson,egyenletesen felhordva


elméletben kb ennyi de gyakorlatban bizony nem könnyű hogy jó legyen.

2014. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy normális fényezöpisztoly 30 ezertôl kezdödik. Mire mindent megveszel olyan 100 ezernel jarsz. Es ahoz, hogy elfogadhato legyen a vegeredmény némi gyakorlat sem árt. 20 ezerért lefényezik jó minöségben.......
2014. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy milyen állapotban van a tető.

Ha nincs rajta sérülés akkor elég megcsiszolni vizes papírral. Aztán ha jó a felület(nincsenek rajta hibák) akkor lényegében mehet is rá a festék.

Másik véglet hogy fémtisztára kell csiszolni, fémet kijavítani, aztán alapozó, késtapasz, csiszolás, szórógitt...


Jó ha van egy ismerős aki ért hozzá valamennyire. És az alapokat elmondja neked. Onnantól egy kis gyakorlás, és ha van hozzá érzéked akkor meg lehet normálisan csinálni. (persze olyan aligha lesz mintha egy profi fényező csinálta volna kamrában, de elég szépen meg lehet, és nagyságrendekkel olcsóbban)


Pisztolyból valami nem túl drága, de nem is nagyon gagyi.

(én v...rán vettem pár éve, fényezéssel is foglalkozó ismerős szerint egy elég jó középkategóriás pisztoly koppintása)

Jó ha lehet szabályozni rajta a levegő és festék mennyiséget, valamint lehet állítani a szórási képet.

És nem árt egy nyomásszabályzó és egy vízleválasztó a kompresszor és a pisztoly közé.

2014. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

0,8-as pisztoly van 10e-ért is, igaz azzal nagyon szép nem lesz...


Milyen színű az autó? Ha nem metál, akkor van egy nagyon ügyes trükk: előkészíted, kimaszkolod, aztán a kis méretű szivacsos (ez fontos!) teddyhengerrel felviszed a festéket.

Ha nagyon olcsón kell, akkor csak alapozó + festék. Ha belefér még egy kis festék a keretbe, akkor lehet vastagabban felhordani, aztán miután teljesen megszáradt lehet gyönyörűen visszacsiszolni és felpolírozni.

Akkor a hengertől keletkező minimális narancsosság (apró felületi egyenetlenségek, amik a gyári fényezéseken is előfordulnak ha nem prémiumautóról van szó) is eltűnik.

2014. márc. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Én megpróbáltam, de nem lett túl jó (viszont a rozsda nem jött elö).

Lecsiszoltam, gitteltem, csiszoltam, szórógitt, vizes csiszolás, festés. Eddig gyönyörü lett, de sürü lett a lakk és fújás után smirglipapírszerü lett.


Nem szeretek mindent kétszer csinálni, a másodikat elkapkodtam és ronda lett, de mindegy:)


A helyedben összecsiszolnám ahol felpattogott, majd lefóliáznám.


Lesz idöd ezután gondolkodni, gyalorolni a festést, fényezöre pénzt gyüjteni. Vagy.... rajta is hagyhatod pl a carbonfóliát vagy matt feketét vagy kaméleont (flip-flop)

2014. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!