Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le, ha leveszem a...

Miért áll le, ha leveszem a gázról a lábam? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy mitsubishi galantom, 1989-es benzin gázos. Sajnos gáz üzemnél, ha leveszem a lábam a gázpedálról, azonnal leáll a motor. Azt szeretném megkérdezni, hogy miért van ez? Illetve még az a problémám, hogy a fűtése nem éppen a legjobb. Pontosabban általában nem fűt, de nagy ritkán ad valami meleget, de az is épp hogy csak langyos. Mi lehet az oka? Hogy lehetne megcsinálni? Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm.
2014. márc. 16. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem, nincs alapjárata az autódnak, és ha nem fűt lehet a termosztát a rossz
2014. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ebben az az érdekes, hogy benzin üzemmódnál semmi gond nincs.
2014. márc. 16. 11:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy el is szál a gáz. De nem tudom, hogy hol.
2014. márc. 16. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom akkor igazából, csak tippeltem hátha, de mindenképp nézesd meg egy szerelővel és kiderül, ezt így szerintem nem fogják tudni megmondani, de kitudja
2014. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, azért köszi a válaszod.
2014. márc. 16. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
vszinu gazbol keves az adag az alapjarathoz, kicsit, ha emelnlrajta?
2014. márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet a gáztartály és a motor között csővel van a gond, de ez is csak tipp, irány a szerelő!


A fűtésnél meg lehet az a gond, hogy a hűtőrács sérült vagy esetleg már nincs is meg, a kartonpapíros módszer lehet segít, de mivel már igen csak tavaszodik ezért egyenlőre azt hagyd, mert melegben igen csak kínos tud lenni.

2014. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miaz, hogy "elszáll a gáz"? :D

Ez a "gáz" nem gáz halmazállapotú, hanem cseppfolyós (LPG-Liquefied Petroleum Gas).

Az alapjárati problémádra nem tudom a választ, viszont a fűtésnél szerintem is a termosszal lesz a gond, azt ki kell cserélni (néhány ezer ft-os tétel).

2014. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hűtőrács van rajta, igaz nem az eredeti. Ezen én is gondolkodtam, hogy állítok az alapjáraton, csak azt nem tudom, hogy ugyanazzal a csavarral kell e, mint ha a benzines üzemmódon állítanák.(ez a motor még karburátoros, és van ott két állító csavar. Ezekkel kell a gáznál is az alapjáratot be állítani?)


Egyébként úgy értem, hogy elszállt a gáz, hogy mikor hozzám került, tankoltam bele 40 litert, mentem vele 150 km-t és el is fogyott, üres lett a tartály. Kötve hiszem, hogy ennyit enne gázból, benzinből is "csak" 7 litert eszik.

2014. márc. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!