Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektoros autónál úgy működik...

Injektoros autónál úgy működik hogy ha megyek 5. ben 100-al és leveszem a lábamat a gázról akkor motorfékezik és semmi fogyasztás nincs?

Figyelt kérdés
tehát eddig anyám mindig berakta üresbe hogy ezzel spóroljon mikor lassít, és mondtam neki hogy inkább motorfékezzen mert akkor nem kell annyit koptatni a féket, és még fogyasztás sincs mert a kereket hajtják az autót, és ilyenkor az injektor nem adagol benzint? vagy ez csak akkor 0 a fogyasztás ha lejtőn motorfékezik?
2013. máj. 9. 19:24
 1/7 Vizéli László ***** válasza:
14%
Hát laikusként valamennyi fogyasztása biztos van, mivel jár a motor.
2013. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem motorféknél 0-t mutat, alapjáraton meg pár dl-t.


Ha a gázpedál érzékelő alacsonyabb értéket ad, mint amekkora a fordulatszám, akkor az injektorokat lezárja a vezérlés, mert törekszik arra, hogy elérje azt az alacsony fordulatot amire utasítást kapott. Ilyenkor csak az alapjárati fordulatszám elérésekor kezd megint adagolni.

2013. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyenes utat nyugodtan veheted egy 0 fokos lejtőnek.

A motorfék az lejtőn, egyenes úton, de még emelkedőn is motorfék.

2013. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

"Hát laikusként valamennyi fogyasztása biztos van, mivel jár a motor."

mivel elég a főtengely felől érkező nyomaték a motor hajtásához, 0 valós fogyasztása van, amíg egészen le nem lassul a kocsi.


nem szabad berakni üresbe! pont akkor van fogyi, és a motorféket is kikapcsolja ami biztonságot jelenthet pl fékezéskor!

2013. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vizéli László ***** válasza:
66%
Most is új dolgot tanultam. Igaz nem én tettem fel a választ, de utolsónak köszönöm a magyarázatot. Ment a zöld részemről.
2013. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vizéli László ***** válasza:
*kérdést :)
2013. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

motorfék üzemben nem jár a motor, csak a kerék forgatja a hajtásláncon keresztül, maga a motor hajtást nem végez, így nem is fogyaszt egyetlen csepp benzint sem, viszont ha üresbe rakod, akkor nem hajtja a kerék, és benzint kell égetnie, hogy önmagát fordulaton tartsa, rossz ötlet...

a karburátoros lada és egyéb régi autók akkor spórolnak benzint ha üresbe rakod, mert akkor csak az alapjárathoz szükséges benzint szívják be, ha motorfékezel velük, a nagyobb fordulat miatt több benzint fog beszipkázni a több szívóütem alatt, amit aztán ki is lök rögtön a kipufogóba... ezért azokat üresbe szokták lökni motorfék helyett

2013. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!