Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szoktatok autóval "versenye...

Ti szoktatok autóval "versenyezni"?

Figyelt kérdés
Mennyire jellemző rátok? Autópályán, főúton esetleg piros lámpánál? Én ha vezetek például főúton, nyugodt 100 körüli tempóban mindig várom, hogy megelőzzön valaki, aztán lehet lehet kicsit szórakozni. Esetleg történetek?

2014. márc. 15. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem mert nincs, csessze meg. Füstölne a gumi...
2014. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Közúton csak akkor ha már felcseszi az agyam és nem bírja elviselni hogy megelőztem, de akkor se versenyezni szoktam hanem felgyorsítok 110-120-ra és otthagyom vagy lelassítok. De ha esetleg "versenyre" kerül sor akkor de tényleg csak akkor ha nincs körülöttünk senki és nem veszélyeztetek senkit. Persze ilyenkor mindig nézem a tükröket is. Piros lámpánál szoktam legyorsulni az autókat de csak azért mert nem szeretem mikor tökölnek előttem 70-el. Ja és azt csak 2x2 sávos úton...
2014. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én fogom a legkulturáltabban kifejezni magam, de a közút nem szórakozásra és versenyzésre való. Annak megvan a helye. Ha valaki megelőz, az valószínűleg siet és nem versenyezni akar veled. Az épeszű, normális emberek nem fognak versenyezni. Majd belebotlasz egy civil rendőrbe, mint az egyik ismerősöm. Leállt versenyezni valakivel, aztán a következő lámpánál az kiszállt, megmutatta az igazolványát és feljelentést tett. Vagy valaki felveszi fedélzeti kamerával a nem éppen szalonképes viselkedésedet és feljelent. Szerintem menj versenypályára és ott éld ki magad, bár ott meg lehet, hogy igen kevéske lesz az autód. Vagy játssz számítógépen valami autósjátékkal.
2014. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Utálok gyorsan menni, inkább öregurasan vezetek mindig.

Pár évig volt a tulajdonomban egy BMW m3.

Szépen mentem az úton, mikor egy lada mellém gurult előzés közben 90 nél, és a két agyonszoláriumozott egyén röhögve néz át, és mutatja mi van...?

kicsi gázfröccsökkel megizzasztottam a lada vezetőjét, de 130 környékén hagytam hogy a szétesni akaró motorral, megelőzzön, nagy volt ám az öröm, még mutogattak is, mikor "nehezen " megelőztek, olyan nemzetközi karjelzéseket.

130 nál utána melléjük álltam, és látom mindkettő ideges, és a sofőr nagyon akar visszapakolni, hogy menjen az autó, de a végét járta már...nos akkor ráléptem én is a gázra...130 megkapart a gumi úgy, a lada mellett, hogy azt hitték köd lett hirtelen,majd adtam neki egy dundit, és ez volt a kegyelemdöfés...majd utána vissza lassítottam, és a városban az első pirosnál megvártam őket....szerencsétlenek még átnézni sem akartak!

2014. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már más kényelmetlen helyzetbe sodort, akkor elfogadhatónak tartom, hogy megpróbálsz megoldást találni. Egyszer lámpa után vettem észre, hogy el fog fogyni a sáv, de egy fekete skodri pont mellettem jött, nem engedte, hogy elé, sem hogy mögé menjek, végig mellettem jött. Két kopasz h...egyerek ült benne, mutattam egy szép nemzetközi jelzést és hirtelen fékeztem, hogy ne tudja lereagálni, és bevágtam mögé. Szerintem észbe kapott, mert azután már normálisan közlekedett. De hogy valaki az utakon direkt keresse, hogy kivel szórakozhat, annak pszichiáter kellene és zárt osztály. Nekem az ilyen emberekről mindig a Mad Max 1 jut az eszembe, abból is az az elmebeteg, aki a sebesség istenének képzelte magát és tudjuk, mi lett a vége.
2014. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Régebben viszketett a lábam a gázpedálon, akkor még 1.6-os VTI Honda Civicem volt. Lakott területen kívül, autópályán néha-néha bepróbálkoztak nálam és nem voltam semmi jó elrontója, aztán ott is hagytam őket az esetek többségében. Mára sokat komolyodtam, meg az autóim sem olyanok egy ideje (Skoda Fabia 1.2, Mitsubishi L200 2.5), hogy ilyet csináljak.


Néha jól esik az embernek, de arra kérek mindenkit azért kellő óvatossággal vágjunk bele ilyenekbe, egyik ismerősöm majdnem belehalt egy ilyen vagánykodásba 150-nel egy főúton. Mamika nem vette észre haveromat ahogy dönget, aztán kiment elé a belső sávba ő meg már nem tudott mit csinálni és elvesztette uralmát az autó felett. Maradandó sérülések nélkül megúszta szerencsére, de ez inkább a szerencséjének köszönhető.

2014. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem szoktam versenyezni.

Egyszer mókáztunk egyet a soroksárin egy 2.8-as benzines Toyota Hiace mentővel, de az sem volt komoly. :)

2014. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Én ha vezetek például főúton, nyugodt 100 körüli tempóban mindig várom, hogy megelőzzön valaki, aztán lehet lehet kicsit szórakozni."


Ugye ez nem azt jelenti, hogy miközben téged előz valaki, te fogod és elkezdesz gyorsítani? Mert az szerintem veszélyeztetés és büntetés (vagy legalábbis egy közepes pofon visszakézből) járna érte.


"Esetleg történetek?"


Én szeretek gyorsan menni, szerencsére az autóm is tudja tartani a 110-120 környékét, így azért végig szoktam előzni a többi autós nagyrészét. De vannak akik ezt nem bírják elviselni és rágyorsítanak. Na idén egyszer majdnem sikerült ezt a verekedésig vinni köztünk (3-an mentünk munkából hazafelé az autómmal) és a másik autóban lévők (szintén 3 figura egy tizenéves 3-as kombi BMW-ben) között. Én előztem, ők gyorsítottak, sikerült besorolnom eléjük, erre elkezd visszaelőzni és bámulnak, integetnek, vicsorognak át, hogy mit képzelek megelőzni őket. Mi meg persze vissza. Aztán mit ad Isten? Ugyanúgy megálltunk a következő benzinkúton tankolni... :)

2014. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

"130 megkapart a gumi"


Pedig eddig még hihető is volt :D

2014. márc. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9es

valószínűleg te sosem fogod megtudni, hogy mit művel egy ilyen autó...

én is örülök, hogy eladtam.

akkora adrenalin löketet ad, hogy nem sok mindenhez lehet hasonlítani.

2014. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!