Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az E65-ös...

Mi a véleményetek az E65-ös BMW 760i-ről? Érdemes lehet pár éven belül ilyen autóban gondolkodni?

Figyelt kérdés

Nekem bejön, igazából faceliftest szeretnék, azokkal kevesebb a gond, meg szerintem sokkal jobban is néznek ki, a hosszított verzió is tetszik.

Nálam nem jöhet szóba dízel verzió, csak a v12, vagy ha nagyon alkalmi vétel esetleg a 750i.

De maga az autóról mi a véleményetek, a Bangle dizájnról, megbízhatóságról, meg menetdinamikáról.

Nem drága egy ilyen autó 3-6 millió forint között van.



#BMW #BMW E65 #BMW 760i #760i #BMW e65 760i
2014. márc. 7. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Kinézetre szép, és nem a semmiért ilyen " olcsók ", sajnos emg is kell fizetni azt a V12-est, és itt nem a vételárra gondolok, hanem amit megitatsz vele, 20 litert könnyen be elhet vele kajáltatni százon, ezt mérlegeld, ha fel tudod így is tartani, akkor nincs akadálya.
2014. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy csak papíron jobb a teljesítménye, mint mondjuk egy soros 6-os 3000-esnek, mert nem tudod közúton normális keretek között kihasználni a V12-őt.

Cserébe egy vagyonba fog fájni bármilyen hiba - még egy sor6-hoz hasonlítva is.


Az embertelen fogyasztásról nem is beszélve. Lenyomsz vele 100,000 km-t és pont az autó árát tankoltad bele pluszba egy kisebb motorhoz képest.

2014. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem megvenni nehéz az autót, hanem fenntartani. Ha kifogsz egy 3-4 milliós példányt az valóban nem drága, mert egy pár városi autó is kb. ennyibe kerül... Csak éppen a városi autóra kevesebb a teljesítményadó, a biztosítás, ilyen-olyan szervizelések (borzalmas mekkora pénzösszegeket otthagyhat az ember a szervíznél ha ilyen autóval jár) és ugyebár tankolni is kell.


Maga az autó csodálatos, E65ös közül én 750-est vezettem. Németországi volt a gép, gyári szabályzás kiütve az autópályán 280-ig kergettem egy RS6-os Audit. Gyárilag amúgy csak 250-et mennek. Fogyasztást azt hagyjuk is, városban 19-20 liter megvolt. Kényelem nem is kérdéses, egyszerűen mintha otthon ültem volna a fotelban (csak a fotelom nem masszírozós). Hátul is jó a helykínálat, bár 4-en voltunk is egyikünk sem több 180 centinél.


Megbízhatóságra nem jó, sok elektronikai hiba jött elő. Ennél az autónál ha baj van, akkor már előre tudni lehet, hogy az sokat fog kivenni a tárcából. Mondjuk nem akarok a zsebedben turkálni, meg semmi közöm hozzá mennyit keresel, így én csak annyit mondok, hogy mindig legyen 1 millió tartalékban ha az ember ilyen autót vesz. BMW-re hatványozottan igaz!

2014. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Városban felugrik a fogyasztásuk igen, ha gyorsítani kell, de egyenletes tempónál, pl állandó tempomat 100-al, vagy 130-cal akkor a v12-ből is ki lehet hozni 9-10 litert, de ha kicsit odalép az ember már egyből felmegy a fogyasztás. Ha úgy nézed egy dízel is megeszik így 7 litert alsó hangon... így már nem nagy a különbség.

De cárosba nem nagyon való egyik sem.

Nekem inkább 20% külváros, és 80% autópálya, országút, ez a viszonylat ahogy közlekedek.

2014. márc. 7. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg a fogyasztást kell nézned amikor autót nézel? Nem neked való ez, hidd el. Egymilliószor leírták már hogy a V12 olyan hőt termel, hogy minden hamarabb megy tönkre rajta. És itt nem pártízezer a javítás, esetleg párszáz. Könnyen elédtesznek egy 7számjegyűt. Ebben gondolkozz.
2014. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

"pl állandó tempomat 100-al, vagy 130-cal akkor a v12-ből is ki lehet hozni 9-10 litert"

Qrva nagy lejtőn hátszélben. Az én sor6-omat nehéz 10 környékére hozni pályán, tempomattal pedig az csak nettó 1700kg és "csak" 272LE. Nekem városban 14-20 között van a fogyasztásom, beszéltem olyannal akinek 645i-je van, neki is kb ugyanennyi volt.

Az én kombinált átlagom 13-14 liter között van, pedig én sem sokat nyomorgok a belvárosban, nekem is inkább pálya és országút adja a használat 70%-át. Ennyivel te is minimum számolhatsz.


Amúgy szép verda, nekem bejön. Egy 730i-740i-t még talán én is bevállalnék.

2014. márc. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azok gyengék, egy ilyen autóba kell minimum 300 lóerő, viszont a 45i problémás.

50i a jó motor igazából, v12-vel sincs sok probléma, max a váltó adja meg magát.

2014. márc. 8. 01:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge :D :D Engem a 236 lovas dízel is be tud paszírozni az ülésbe, nem tudom mi kell, de akkor jobban jársz ha veszel egy Ferrarit ha ennyi ló is kevés.
2014. márc. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 VarMa ***** válasza:

nos a v12-rol nem tudok sokat sot...

De amit a tobbi tiousnal tapaszataltam (745i,750i), az az hogy amikor epp mukodik a ..rva jo ,de ehhez az kell hogy nem szabad nezni a fogyasztast es azt hogy milyen hamar eszi meg a gumit es egyeb kopo alkatreszeket....

Nagyon sok eletromos baja van (ez-az nem mukodik), maceras a javitasa...

Arrol nem beszelve hogy a 760iL szerintem sok mindenben mas mint mondjuk egy 745i (gondolok itt a fekekre,motortarto bakok,stb) aminek az ara szerintem minimum a 745i masfelszerese...

Ha BMW-t szeretnel es benzinest akkor maradj a 745i-nel es meg azt is vidd el atnezetni mielott megveszed.

A 745i is 333le boven eleg ehhez az autohoz, varosban ez se tudja leadni azt a teljesitmenyt, max azon kivul (130-ig folyamatosan butitja az ESP)

2014. márc. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

"pl állandó tempomat 100-al, vagy 130-cal akkor a v12-ből is ki lehet hozni 9-10 litert"


Miközben egy szakadékba zuhan lefele és nem jár a motor biztosan. Amúgy szinte kizárt. A városa simán 20 felett van akármilyen finoman kezeled a gázt, a kombija meg 13-15 között.


De van némi ellentmondás a soraid között. Egyszer arról írsz, hogy ha "finoman kezeled" akkor nem is fogyaszt sokat, máskor azon panaszkodsz, hogy a 300 LE neked kevés...


Akkor minek is akarsz egy 400 LE-s autót, ha utána finoman fogod kezelni, hogy ne fogyasszon sokat?!

2014. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!